17:46 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad būsima nauja grupė dirbs dėl konflikto sprendimo priemonių, kurios bus priimtos po paliaubų

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pasiūlė Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui sukurti Kalnų Karabacho darbo grupę prie ESBO Minsko grupės. Praneša "Lenta.ru" su nuoroda į "CNN Turk" ir Turkijos diplomatinį šaltinį.

  Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Anot kanalo, Putinas palankiai įvertino pasiūlymą dėl dvišalio formato. Pranešama, kad būsima nauja grupė dirbs dėl konflikto sprendimo priemonių, kurios bus priimtos po paliaubų.

  Tai, kad valstybių vadovai surengė telefonines derybas dėl Azerbaidžano ir Armėnijos konflikto, tapo žinoma dieną anksčiau. Po jų derybas surengė Turkijos ir Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministrai.

  Spalio 22 dieną Putinas pareiškė, kad Rusija užima Kalnų Karabacho konflikto poziciją, kuri leistų užtikrinti abiejų pusių pasitikėjimą. Pasak jo, Rusija visada turėjo ypatingų ryšių ne tik su Armėnija, bet ir su Azerbaidžanu.

  Kovos kontaktinėje linijoje Kalnų Karabache prasidėjo rugsėjo 27 dieną. Armėnija ir Azerbaidžanas kaltina vienas kitą dėl konflikto pradžios, Karabache pranešama apie artilerijos šaudymą prieš taikias nepripažintos respublikos gyvenvietes, įskaitant jos sostinę Stepanakertą. Armėnija paskelbė karo padėtį ir — pirmą kartą — visuotinę mobilizaciją, teigdama, kad Ankara aktyviai remia Baku. Azerbaidžane buvo įvesta dalinė mobilizacija, o kai kur — karo padėtis.

  1991 metais Kalnų Karabachas, kurio gyventojų dauguma — armėnai, paskelbė nepriklausomybę nuo Azerbaidžano. Baku bandė grąžinti regioną jėga, kilo karas. 1994 metais Azerbaidžanas, Armėnija ir Kalnų Karabacho Respublika, tarpininkaujant Rusijai, pasirašė paliaubų protokolą. Tačiau karo veiksmai periodiškai atnaujinami.

  Dar šia tema

  "Lengvas atvejis". Kodėl JAV nesugebėjo sutaikyti Baku su Jerevanu
  "Pasaulį domina ne Karabachas, o pinigai". Kaip žmonės išgyvena per apšaudymą
  Tegai:
  Kalnų Karabachas, Redžepas Tajipas Erdoganas, Vladimiras Putinas, Rusija, Turkija

  Svarbiausios temos