09:48 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (111)

  Jis taip pat pareiškė, kad reikia šios kolektyvinės galios, jog būtų galima įveikti daugybę iššūkių, įskaitant tvirtesnę Rusiją, tarptautinį terorizmą, kibernetines ir raketų grėsmes, ir pasaulinės jėgų pusiausvyros pasikeitimą dėl Kinijos kilimo

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasveikino demokratą Džo Baideną su pergale JAV prezidento rinkimuose ir paragino atsispirti daugybei grėsmių, taip pat ir iš Rusijos. Jo pareiškimas buvo paskelbtas aljanso svetainėje.

  "Aš sveikinu Džo Baideną tapus JAV prezidentu. Pažįstu jį kaip stiprų NATO ir transatlantinių ryšių šalininką", — rašė jis.

  "Mums reikia šios kolektyvinės galios, kad galėtume įveikti daugybę iššūkių, su kuriais susiduriame, įskaitant tvirtesnę Rusiją, tarptautinį terorizmą, kibernetines ir raketų grėsmes ir pasaulinės jėgų pusiausvyros pasikeitimą dėl Kinijos kilimo", — sveikinamajame pranešime sakė Stoltenbergas.

  Lapkričio 7 dieną Džo Baidenas, gavęs 273 iš reikiamų 270 rinkėjų balsų ir taip užtikrinęs savo pergalę, pasiskelbė išrinktu JAV prezidentu.

  Baidenas taps 46-uoju JAV prezidentu. Lapkričio pabaigoje jam sukaks 78 metai, jis bus seniausias Amerikos lyderis, pranešė CNN.

  Savo ruožtu Donaldas Trampas teigė, kad per teismus tikisi atgauti lyderio pozicijas daugelyje valstijų. Pasak valstybės vadovo, rinkimų dienos vakarą jis keliose valstijose gerokai pirmavo, o po kelių dienų visa tai "stebuklingai išgaravo".

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (111)

  Dar šia tema

  Vokietijos politikas: stabilumas Rusijoje reiškia mažiau problemų visiems europiečiams
  Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
  Tegai:
  Rusija, JAV, Džo Baidenas, Jensas Stoltenbergas, NATO

  Svarbiausios temos