10:14 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Armėnijos gynybos ministerijos atstovas Šušanas Stepanianas pareiškė, kad Armėnija padės Rusijai nustatyti įvykio aplinkybes

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Rusijos sraigtasparnis Mi-24 buvo numuštas oro erdvėje virš Armėnijos teritorijos, už kovinių veiksmų zonos ribų, pranešė oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas, generolas majoras Igoris Konašenkovas.

  Anksčiau Rusijos Federacijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį Rusijos sraigtasparnis Mi-24 nukrito Armėnijoje, netoli Jerascho gyvenvietės, sraigtasparnis buvo apšaudytas iš žemės, iš mobilaus zenitinio raketų komplekso. Per sraigtasparnio katastrofą du įgulos nariai žuvo, vienas buvo evakuotas su vidutinio sunkumo sužalojimais.

  Российский вертолет Ми-24, сбитый в Армении
  Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24

  "Rusijos sraigtasparnis Mi-24 buvo numuštas oro erdvėje virš Armėnijos Respublikos teritorijos, už kovinių veiksmų zonos ribų", — RIA Novosti cituoja Konašenkovą.

  Armėnijos gynybos ministerijos spaudos sekretorius Šušanas Stepanianas pareiškė, kad Armėnija padės Rusijai nustatyti įvykio aplinkybes.

  Azerbaidžanas pripažino, kad netyčia numušė Rusijos sraigtasparnį Mi-24, Baku atsiprašė už įvykį ir pareiškė pasirengimą išmokėti kompensaciją Rusijai, praneša respublikos Užsienio reikalų ministerija. Ministerija pabrėžė, kad sraigtasparnio skrydis vyko netoli Armėnijos ir Azerbaidžano valstybės sienos, o Karabacho konflikto zonoje tęsiasi aktyvūs susirėmimai.

  "Skrydis vyko tamsoje, nedideliame aukštyje, už oro gynybos radarų aptikimo zonos, Rusijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai anksčiau nebuvo pastebėti nurodytame rajone. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius ir atsižvelgiant į įtemptą padėtį regione bei padidėjusį kovinį pasirengimą, susijusį su galimomis Armėnijos provokacijomis, budinčios pajėgos priėmė sprendimą šaudyti. Azerbaidžanas atsiprašo Rusijos dėl šio tragiško įvykio, kuris yra atsitiktinis ir nebuvo nukreiptas prieš Rusiją", — sakoma Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijos pranešime.
  Пожар на месте крушения российского Ми-24 в Армении
  Gaisras Rusijos sraigtasparnio Mi-24 katastrofos vietoje

  "Azerbaidžanas reiškia nuoširdžią užuojautą nužudytų įgulos narių šeimoms ir linki kuo greičiau pasveikti sužeistiesiems. Azerbaidžanas pareiškia esąs pasirengęs išmokėti deramą kompensaciją", — priduria Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija.

  Kovos kontaktų linijoje Kalnų Karabache prasidėjo rugsėjo 27 d. Armėnija ir Azerbaidžanas kaltina vienas kitą karo veiksmų pradžia, Karabache pranešama apie nepripažintos respublikos, įskaitant jos sostinę Stepanakertą, taikių gyvenviečių apšaudymą. Armėnija paskelbė karo padėtį ir — pirmą kartą — visuotinę mobilizaciją, teigdama, kad Ankara aktyviai remia Baku. Dalinė mobilizacija buvo įvesta Azerbaidžane, o kai kur — karo padėtis. Rusijos, JAV ir Prancūzijos vadovai paragino kovojančias šalis nutraukti susidūrimus, įsipareigoti pradėti derybas be išankstinių sąlygų.

  Dar šia tema

  Baku yra pasirengęs nedelsiant pradėti derybas su Jerevanu dėl Karabacho
  "Lengvas atvejis". Kodėl JAV nesugebėjo sutaikyti Baku su Jerevanu
  Tegai:
  katastrofa, Rusija, Armėnija

  Svarbiausios temos