14:12 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  JAV valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas teigė, kad Trampo ir Maiko Pompėjaus pozicija numato formuoti dialogą su Rusija ir šalį valdančiais aukštas pareigas užimančiais valdininkais, tačiau su Maskva santykius pagerinti nori ir demokratų atstovai

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Santykių su Rusija plėtra virto "labai politizuotu" procesu JAV, tačiau Vašingtonas įsitikinęs, kad reikia užmegzti dialogą su Maskva. Tai pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas Stivenas Biganas per kalbą virtualiame seminare, kuris vyko Strateginių ir tarptautinių studijų centro iniciatyva, praneša TASS.

  Jis pažymėjo, kad JAV prezidento Donaldo Trampo ir valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pozicija numato formuoti dialogą su Rusija ir šalį valdančiais aukštas pareigas užimančiais valdininkais. Jis pridūrė, kad tiek respublikonų, tiek demokratų partijų atstovai nori pagerinti santykius su Maskva. "Manau, kad Jungtinėse Valstijose yra tam tikras siekis ir jis neapsiriboja tik viena ar kita politinio spektro puse, tai turi abi pusės, tai yra noras rasti būdų, kaip judėti į priekį, ištirti JAV ir Rusijos bendradarbiavimo sritis", — sakė Biganas.

  Lapkričio 7 dieną demokratas Džo Baidenas, JAV prezidento rinkimuose gavęs 290 rinkėjų balsų ir taip užtikrinęs savo pergalę, pasiskelbė išrinktuoju valstybės vadovu.

  Su šiuo rinkimų rezultatu nesutinka jo pirmtakas, dabartinis Baltųjų rūmų vadovas Donaldas Trampas. Jis teigė, kad per teismus tikisi susigrąžinti lyderio pozicijas keliose valstijose.

  Jo nuomone, Baidenas paskubėjo pasiskelbti naujuoju šalies vadovu, nes rinkimai dar nebuvo pasibaigę. Trampo būstinėje žurnalistams buvo pasakyta, kad jie planuoja surengti mitingus su Amerikos lyderio šalininkais.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  Dar šia tema

  Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
  NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos