22:55 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Kaip pranešama, branduoliniame objekte keičiama ketvirtai saugos klasei priklausanti įranga

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Baltarusijos atominė elektrinė nustojo gaminti elektrą, tačiau tai jokiu būdu neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai, RIA Novosti sakė Nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamento ("Gosatomnadzor") konsultantas Olegas Sobolevas.

  "Jau buvo pranešimas, kad ji [BelAE] nustojo generuoti elektros energiją, tačiau tai jokiu būdu neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai", — cituoja RIA Novosti Sobolevą.

  Kaip patikslino agentūros pašnekovas, atominėje elektrinėje kalbama apie ketvirtai saugos klasei priklausančios įrangos pakeitimą, "tai yra ta klasė, neturinti įtakos branduolinei ir radiacinei saugai". "Ji aprūpina ją [BelAE] personalu ir sistemomis, kurios pas juos funkcionuoja tinkamai, įprastu režimu", — pabrėžė Sobolevas.

  "Pagal nustatytą tvarką, net apie tokius įvykius, kurie neturi įtakos branduolinei ir radiacinei saugai, "Gosatomnadzor" būtina pranešti, jie tai padarė. Mes savo ruožtu tęsiame savo priežiūrą, kuri visą parą vykdoma Baltarusijos AE aikštėje", — pridūrė skyriaus konsultantas.

  Anksčiau keli "Telegram" kanalai paskelbė informaciją, kad sekmadienį, iškilmingai padidinus pirmojo energijos bloko pajėgumus, dėl transformatoriaus gedimo buvo sustabdyta turbina ir elektros gamyba. Pirmadienį Baltarusijos energetikos ministerija paskelbė, kad BelAE nustatė poreikį pakeisti atskirą įrangą, tačiau visos technologinės sistemos veikia normaliai.

  Lapkričio 7 dieną Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka dalyvavo iškilmingoje Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo energijos bloko pajėgumų didinimo ceremonijoje, atominės elektrinės blokas pasiekė 400 megavatų galią. Tada Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad per tris dienas nuo prisijungimo į bendrą energetikos sistemą iš BelAE, įvykusio lapkričio 3 dieną, paleista daugiau nei 22 milijonai kilovatvalandžių elektros energijos, o tai leido respublikai sutaupyti 6,4 milijono kubinių metrų gamtinių dujų, kurių vertė apie milijonas dolerių.

  Baltarusijos atominė elektrinė, esanti netoli Gardino srities, Astravo mieste, buvo pastatyta pagal Rusijos projektą ir turi du VVER-1200 3+ kartos reaktorius. Pirmasis BelAE maitinimo blokas į šalies energetinę sistemą buvo įtrauktas 2020 metų lapkričio 3 dieną, o jo komercinė veikla prasidės pirmaisiais 2021 metų mėnesiais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  Kaimynų nepasirinksi: Lukašenka ragina Lenkijos ir Lietuvos vadovus sugrįžti prie dialogo
  Ekspertas: Lietuvos nuoskauda Minsko atžvilgiu dėl BelAE stipresnė už naudą
  Baltarusija paneigė pranešimus apie elektros energijos gamybos sustabdymą BelAE
  Tegai:
  elektros energija, Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos