03:23 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (91)

  JAV prezidento rinkimų nugalėtojas iš tiesų vis dar nėra oficialiai paskelbtas, tačiau Baidenas ir Trampas tvirtina savo pergalę

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas kreipėsi į užsienio lyderius, kurie pasveikino Džo Baideną su pergale prezidento rinkimuose, ir pažymėjo, kad balsų skaičiavimo procesas vis dar tęsiasi.

  "Dar reikia nuveikti daug darbo. Mes primename, kad dar ne visi balsai buvo suskaičiuoti", — sakė Pompėjas "Fox News" eteryje.

  Anot jo, "turime įsitikinti, kad visapusiškai laikomasi teisinio proceso".

  JAV prezidento lenktynių nugalėtojas vis dar nėra oficialiai paskelbtas. Baideno aplinka skundžiasi dėl galimybių naudotis visais ištekliais, kuriuos turi "išrinktasis prezidentas", trūkumo. Dabartinė administracija primena, kad pirmiausia reikia suskaičiuoti visus balsus. 

  Apie Baideno išrinkimą JAV prezidentu anksčiau pranešė pagrindinė Amerikos žiniasklaida. Ji, remdamasi statistiniais dalinių rezultatų apdorojimo metodais, prognozuoja nugalėtojus atskirose valstybėse, kai balsų skaičiavimas dar nėra baigtas. Šios prognozės nėra oficialios, tačiau jos turi didelį autoritetą ir daugeliu atvejų sutampa su galutiniu balsų skaičiavimo rezultatu, kuris paaiškėja po ilgo laiko.

  Anksčiau dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas paragino nutraukti balsų skaičiavimą.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (91)

  Dar šia tema

  Kas greitesnis: Lietuvos prezidentas sudalyvavo Baideno sveikinimų lenktynėse
  Ekspertas: Lietuva nusprendė kuo greičiau pasveikinti būsimą "viršininką iš JAV"
  JAV užsimanė pagerinti santykius su Rusija
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Džo Baidenas, prezidento rinkimai, Maikas Pompėjas, JAV

  Svarbiausios temos