20:47 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  ES anksčiau priėmė sprendimą taikyti sankcijas šešiems asmenims ir vienai organizacijai dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Vokietija konfrontacijoje su Rusija prisiėmė lyderio vaidmenį Europoje, Maskva dėl to susirūpinusi, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  "Aš pasakiau (Vokietijos užsienio reikalų ministrui) Heikui Masui, galiu tai pakartoti, nes manau, kad niekam nėra paslaptis, kad mes matome, jog Vokietija santykiuose su Rusijos Federacija imasi naujos įtampos lyderės vaidmens. Tai mus neramina, taip pat ir atsižvelgiant į pasaulinį vaidmenį, kurį Vokietija užima Europoje", — sakė jis.

  ES anksčiau priėmė sprendimą taikyti sankcijas šešiems asmenims ir vienai organizacijai dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu. Rusams buvo uždrausta patekti į Sąjungą. Lavrovas anksčiau sakė, kad Maskva imsis atsakomųjų priemonių dėl ES antirusiškų sankcijų, susijusių su Navalno byla.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną sunegalavo lėktuve. Jis buvo paguldytas į Omsko ligoninę. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Pasak Rusijos gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta. Vėliau jis lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Po to šios šalies vyriausybė, remdamasi karo gydytojais, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga.

  Vėliau Vokietijos Federacinės Respublikos ministrų kabinetas teigė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, be to, OPCW, Berlyno prašymu, atlieka savo tyrimus. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialią užklausą dėl šios situacijos. Iki šiol tiek Vokietija, tiek OPCW atsisakė pateikti Maskvai medžiagos, kuri, jų nuomone, tapo "apnuodijimo" priežastimi, formulę.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Dar šia tema

  Rusijos Federacijos taryba įvertino "Nord Stream-2" situaciją
  Amerikos žiniasklaida įvardijo "siaubą keliantį" Rusijos ginklą
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Vokietija, Europa, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos