03:02 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Pasaulio sveikatos organizacija pridūrė, kad gripo skiepas neapsaugo nuo koronaviruso sukeltos infekcijos

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. COVID-19 ir gripo simptomai yra panašūs, tačiau norint nustatyti teisingą diagnozę, verta atkreipti dėmesį į skirtingas abiejų ligų apraiškas. Apie tai RIA Novosti priminė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

  Kosulys, sloga, gerklės skausmas, karščiavimas, nuovargis yra dažni koronaviruso ir gripo viruso požymiai. SARS-CoV-2 taip pat sukelia dusulį, skonio ir uoslės praradimą, pažymėjo PSO.

  Be to, sunkią COVID-19 formą rodo apetito praradimas, nuolatinis krūtinės skausmas ar spaudimas, karščiavimas, viršijantis 38 laipsnius.

  Pjutę tokius simptomus, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją. Lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, pagyvenę žmonės, vaikai iki penkerių metų ir nėščios moterys taip pat turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją.

  PSO pridūrė, kad gripo skiepas neapsaugo nuo koronaviruso. Spalį "Vektor" centro direktorius Rinatas Maksiutovas pažadėjo, kad organizacija sukurs kombinuotą vakciną nuo koronaviruso ir gripo, tyrimai jau vykdomi.

  Anksčiau Portlando medicinos centro gydytojas Ravi Tomaras įspėjo apie pavojus, susijusius su vienu metu užklupusiu gripu ir koronavirusu, nes žmogaus imunitetas sunkiau susidoroja su dviem ligomis. Didžiausia rizika gresia vyresniems nei 65 metų žmonėms, nėščioms moterims, diabetu, astma ir širdies ligomis sergantiems asmenims. Dvigubos infekcijos atveju gydymas trunka daug ilgiau, padidėja mirties rizika.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  PSO užregistravo rekordinį koronaviruso atvejų padaugėjimą per savaitę
  Vyriausybė skyrė 20 tūkst. eurų vakcinai nuo koronaviruso atgabenti
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos