13:46 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot laikraščio, rugpjūčio pradžioje Izraelio agentai JAV prašymu Teherane nužudė Abu Muhamadą al-Masri, Irano valdžia neigia teroristo nužudymą

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Vienas iš teroristinės organizacijos "Al-Qaeda"* lyderių Abdula Ahmedas Abdula, 1998 metais dalyvavęs atakose prieš Amerikos ambasadas Afrikoje, prieš tris mėnesius Teherane buvo likviduotas Izraelio agentų, praneša "The New York Times" su nuoroda į žvalgybos pareigūnus.

  Pranešama, kad rugpjūčio 7 dieną, minint sprogimų JAV ambasadose Tanzanijoje ir Kenijoje metines, Teherane du pravažiuojantys motociklu žmonės nušovė Abdulą Ahmedą Abdulą, žinomą Abu Muhamado al-Masri pseudonimu. Jis buvo nužudytas kartu su dukra Miriam, Osamos bin Ladeno sūnaus našle.

  Šaltinių teigimu, ataką įvykdė Izraelio žvalgybos pareigūnai JAV iniciatyva. Kai tapo žinomas šaudymas, Irano žiniasklaida pranešė apie Libano istorijos profesoriaus Habibo Daudo (Habib Daoud) ir jo 27 metų dukros nužudymą.

  Laikraštis pažymi, kad Abdulos Ahmedo Abdulos mirtis dar nėra oficialiai patvirtinta. "Al-Qaeda"* nepranešė apie nė vieno iš lyderių mirtį, Irano valdžia nepranešė apie likvidavimą ir jokia kita šalis neprisiėmė atsakomybės.

  Amerikos žvalgybos pareigūnai leidiniui atskleidė, kad Abdula Ahmedas Abdula "buvo uždarytas į areštinę" Irane nuo 2003 metų, tačiau nuo 2015 metų laisvai gyveno Teherano priemiesčiuose.

  1998 metų rugpjūčio 7 dieną per sprogimus JAV ambasadose Nairobyje ir Dar es Salame žuvo 224 žmonės ir sužeista daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių. Nors išpuoliai buvo nukreipti prieš Amerikos ambasadas, tik 12 žuvusiųjų buvo amerikiečiai.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Tegai:
  teroristas, terorizmas, Izraelis, JAV, Iranas

  Svarbiausios temos