22:53 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Kaip pabrėžė Aleksandras Lukašenka, dabar moteris ir jos šalininkai stengiasi viską padaryti savo šalies nenaudai

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka yra pasirengęs vesti dialogą su opozicijos atstovais, bet ne su "išdavikais ir teroristais", skelbia agentūra BelTa.

  Lukašenka taip pat buvo paklaustas, ar yra sąlygų, kuriomis jis eis į derybas su opozicija ir buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

  "Klausykit, apie ką aš galiu kalbėti su žmogumi, kuris įkalbinėjo, paprašė manęs: padėk man išvykti iš Baltarusijos, ten yra mano vaikai. Ji iš anksto išsiuntė vaikus į Lietuvą. Išvyko ten ir daro viską Baltarusijos nenaudai. Apie ką turėčiau su ja kalbėtis? Ar turėčiau vykti į Lietuvą pas ją?" — sakė Lukašenka.

  Pasak jo, jis ir Tichanovskaja "neturi apie ką kalbėtis", nes "Baltarusijoje yra pakankamai ne tik protestuotojų, bet ir opozicijos atstovų". Tuo pat metu Lukašenka paragino nepainioti "protestuotojų su opozicionieriais".

  "O kokį dialogą turėčiau vesti su išdavikais ir teroristais? Patikėkite, ne tai, kad esu bekompromisis, kraujotroška ar kažkas kitas. Aš esu tas žmogus, kuriam to visai nereikia: nei žmonių mirties, nei teroro išpuolių geležinkelyje, nei elektros linijose, nei sprogimų, nei Molotovo kokteilių kelių milicijos ar milicijos departamentuose ar administraciniuose pastatuose. Man to nereikia, visa tai kenkia man. Bet apie ką kalbėti su išdavikais ir teroristais? Ir kas jie tokie, kad aš su jais kalbėčiau? Jie nepadarė nė vieno teigiamo žingsnio Baltarusijos link. Ar žinote paskutinį jų vakar išsakytą reikalavimą? Atjunkti Baltarusiją nuo SWIFT bankų sistemos. Ar turėčiau su jais užmegzti dialogą, kaip išjungti, kaip nuleisti ir nuversti šalį?" — klausė Lukašenka.

  Pasak jo, žmonėms, norintiems sunaikinti Baltarusiją, nereikia dialogo su juo.

  "Jiems reikia sulaužyti Lukašenką, kaip "pagrindinę totalitarizmo atramą", kad jis išeitų. Spaudimas man yra neperspektyvus. Mes viską išgyvensime, bet nuplėšime nuo jų kaukę. Mes parodysime jiems, kas yra kas", — sakė Lukašenka.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose, šalies CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Tramdydamos protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta, didžiausios — sekmadieniais. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Vakarai pastebėjo baltarusišką krislą, nepastebėję amerikietiško rąsto
  Lietuva išsiuntė Baltarusijai notą dėl situacijos BelAE
  Lavrovas pareiškė apie Lietuvos ir Lenkijos nurodymus protestuotojams Minske
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos