18:05 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Departamento teigimu, ginklus galima naudoti siekiant "užtvindyti Amerikos pakrantės miestus"

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas išsigando, kad Rusijos Federacijos povandeniniai laivai "Poseidon" karo metu bus naudojami JAV mietams užtvindyti, pasitelkus "radioaktyviuosius cunamius".

  Kristoferis Fordas (Christopher Ford), valstybės sekretoriaus padėjėjas tarptautinio saugumo ir ginklų neplatinimo klausimais, sakė, kad JAV "turi pagrindo nerimauti" dėl Rusijos branduolinės atgrasymo politikos. Jis pažymėjo, jog Rusijoje anksčiau buvo sakoma, kad ji galėtų "atsakyti plačiu mastu panaudodama branduolinius ginklus, jei pamatys artėjančią balistinę raketą".

  "Taip pat nerimą kelia Rusijos povandeninių bepiločių orlaivių su branduoliniu įrenginiu "Poseidon" plėtra. Juos, matyt, ketinama aprūpinti kelių megatonų branduolinėmis galvutėmis ir karo metu paleisti per vandenyną, kad užtvindytų JAV pajūrio miestus radioaktyviaisiais cunamiais", — RIA Novosti cituoja Fordo žodžius.

  Fordas taip pat pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos yra susirūpinusios dėl to, kad Rusijoje gali veikti Sovietų Sąjungos ir Rusijos branduolinio keršto sistema "Perimetr", Vakaruose žinoma kaip "Negyvoji ranka".

  Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas 2018 metų kovo 1 dieną laiške Federalinei asamblėjai kalbėjo apie naujausius strateginių ginklų tipus, įskaitant viršgarsinius kompleksus "Kinžal", "Avangard", "Burevestnik", kovinį lazerį "Peresvet", taip pat povandeninį droną su branduoline torpeda "Poseidon".

  Anksčiau Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Maskva neketina pulti jokios šalies.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida sužinojo apie naują JAV patranką, kuri gali "apšaudyti Maskvą"
  "National Interest" padarė įspūdį Rusijos povandeninio laivo ginkluotė
  Įvardytas unikalus superginklas, kurį netrukus turės Rusija
  Amerikos žiniasklaida įvardijo "siaubą keliantį" Rusijos ginklą
  Tegai:
  branduolinis ginklas, ginkluotė, Rusija, JAV Valstybės departamentas, JAV

  Svarbiausios temos