00:20 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Kaip ir reikėjo tikėtis, pretendentų sąraše buvo daugybė žodžių, susijusių su koronaviruso pandemija, kuri šiais metais paveikė visą pasaulį

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Britų anglų kalbos žodynas "Collins" paskelbė 2020 metų žodžiu "lockdown" ("izoliacija"), arba izoliacijos režimą, kuris buvo įvestas keliose pasaulio šalyse, siekiant sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą.

  Leksikografai paaiškino savo pasirinkimą tuo, kad ši patirtis "suvienijo milijardus žmonių visame pasaulyje". Įdomu tai, kad 2020 metais žodžio "lockdown" vartojimas buvo užfiksuotas daugiau nei 250 tūkstančių kartų, o tai yra žymiai daugiau nei per pastaruosius metus pastebėti keturi tūkstančiai atvejų.

  Pretendentų sąraše, kaip ir reikėjo tikėtis, buvo daug žodžių, susijusių su koronaviruso pandemija, kuri 2020 metais paveikė visą pasaulį. Tai ir pats "koronavirusas", ir "distancijos laikymasis", "priverstinės nemokamos atostogos" ("furlough") ir "saviizoliacija". Tuo pačiu metu buvo nagrinėjami ir kitų temų žodžiai, pavyzdžiui, "tiktoker" — entuziastingas socialinio tinklo TikTok vartotojas.

  2019 metais metų žodžiu buvo pasirinktas posakis "klimato streikas" ("climate strike"). Šis reiškinys išpopuliarėjo ypač dėl ekologinės aktyvistės Gretos Thunberg veiklos, kuri sulaukė didelio atgarsio pasaulyje. Įdomu tai, kad Oksfordo žodynas pernai metų žodžiu taip pat pasirinko su ekologija susijusį posakį — juo tapo "ekstremali klimato situacija" ("climate emergency").

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)
  Tegai:
  pandemija, Didžioji Britanija, koronavirusas

  Svarbiausios temos