12:17 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano vadovai pasirašė bendrą pareiškimą dėl visiško karo veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Kalnų Karabacho kovotojų išvedimas iš regionų, kuriuos pagal susitarimo sąlygas kontroliuos Baku, sulėtėjo, tačiau, nepaisant blogėjančių oro sąlygų, tęsiasi, RIA Novosti sakė šaltinis taikos palaikymo pajėgų būstinėje.

  "Nepaisant sunkios padėties, vyksta Kalnų Karabacho kovotojų dalinių išvedimas iš Agdamo, Kelbadžaro ir Lačino regionų. Žinoma, dabar jis sulėtėjo dėl blogėjančių oro sąlygų ir tam tikrų kelio ruožų išminavimo", — sakė agentūros šaltinis.

  Anksčiau Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano vadovai pasirašė bendrą pareiškimą dėl visiško karo veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache. Visiškas karo veiksmų nutraukimas prasideda nuo lapkričio 10 dienos. Rusijos prezidentas specialiu kreipimusi pareiškė, kad į regioną bus įvesti rusų taikdariai, o Azerbaidžanas ir Armėnija "lieka tose pozicijose, kokios yra dabar". Be to, šalys turi pasikeisti karo belaisviais.

  Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas savo pareiškime Facebook pažymėjo, kad priimti šį susitarimą jam buvo itin sunku. Savo ruožtu Ilhamas Alijevas pavadino dokumento pasirašymą Armėnijos pasidavimu. Pasak jo, susitarimas yra naudingiausias Baku, dabar karinis etapas baigėsi ir galima pereiti prie politinių klausimų.

  Dar šia tema

  Rusijos sraigtasparnių pristatymas į Kalnų Karabacho konflikto zoną — video
  Taika Kalnų Karabache: kas už ką kovojo
  Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą nukentėjusiems Kalnų Karabacho regione
  Bet kas, tik ne Rusija — kodėl Lietuvai nepatinka taika Karabache?
  Rusijos žurnalistai uždavė Pašinianui nepatogius klausimus apie konfliktą Karabache
  Tegai:
  Azerbaidžanas, Armėnija, Rusija, Kalnų Karabachas

  Svarbiausios temos