22:05 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia įvertino START-III perspektyvas tuo atveju, jei prezidento rinkimus laimėtų Demokratų partijos kandidatas Džo Baidenas

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo administracija nusprendė neatnaujinti Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III). Tai pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas, praneša RIA Novosti.

  "Dabartinė JAV administracija priėmė sprendimą nepratęsti susitarimo. Nenori — ir nereikia", — į amerikiečių nenorą perduoti branduolinio arsenalo dokumentą atsakė Maskvos atstovas. Pasak jo, JAV nėra pasirengusios priimti pagrįstų Rusijos argumentų ir logikos.

  Anksčiau Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia įvertino START-III perspektyvas tuo atveju, jei prezidento rinkimus laimėtų Demokratų partijos kandidatas Džo Baidenas. Anot diplomato, Baidenas supranta, kad reikia pratęsti START-III sutartį.

  Spalio 16 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Vašingtonui pratęsti dabartinę START-III sutartį "be jokių sąlygų bent metams, kad būtų galima prasmingai derėtis dėl visų parametrų". JAV Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas Obrajenas tai pavadino nesėkme.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių teisinių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų povandeniniuose laivuose ir sunkiuosiuose bombonešiuose, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų.

  Dar šia tema

  Santykiai su Minsku ir Astravo AE: Lietuva pasiskundė dėl "dezinformacijos"
  Rusijos programišiai rūko nuošalyje: kas užgrobė tikrąją valdžią JAV
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos