13:45 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialiniuose tinkluose kartu su teigiamais komentarais apie drąsų užsienietį, kuris nedvejodamas šoko į vandenį, pasirodė ir nemažai kritikos visiems kitiems, stovėjusiems krante, nufilmavusiems vaizdo įrašą ir net nebandžiusiems padėti merginai

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Didžiosios Britanijos generalinis konsulas Kinijoje Stivenas Elisonas (Stephen Ellison) tapo herojumi socialiniuose tinkluose po to, kai šeštadienį išgelbėjo upėje skęstančią studentę.

  Šią savaitę Kinijos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose aktyviai plinta vaizdo įrašas, kuriame galima pamatyti, kaip mergina netikėtai paslydo ant akmenų ir nukrito į upę, ji iškart ėmė skęsti, kilo panika, tačiau iš visų, buvusių krante, į upę merginą gelbėti nusprendė šokti tik užsienietis.

  Jis greitai priplaukė prie skęstančios merginos, o po to nuo kranto į vandenį buvo įmestas gelbėjimo ratas. Po kelių minučių, padedant žmonėms ant kranto, mergina buvo ištraukta iš vandens, netrukus po to ji atgavo sąmonę ir pradėjo normaliai kvėpuoti.

  Pasirodė, kad merginą išgelbėjęs užsienietis — tai 61 metų naujasis Didžiosios Britanijos generalinis konsulas Čongčingo mieste.

  "Mes visi nepaprastai didžiuojamės savo generaliniu konsulu Čongčinge Stivenu Elisonu, kuris šeštadienį įšoko į upę skęstančios studentės gelbėti", — sakoma Britanijos ambasados Kinijoje Twitter paskyroje.

  Kartu su teigiamais komentarais apie drąsų užsienietį, kuris nedvejodamas šoko į vandenį, spėjęs tik nusiauti batus, socialiniuose tinkluose pasirodė ir nemažai kritikos visiems kitiems, stovėjusiems krante, nufilmavusiems vaizdo įrašą ir net nebandžiusiems padėti merginai.

  ​Daugelis žmonių Kinijoje nepadeda į bėdą patekusiems žmonėms vien todėl, kad bijo tolesnių nemalonumų. Pavyzdžiui, 2014 metais Kinijos pietinėje Guangdongo provincijoje vyras padėjo pagyvenusiam vyrui, tačiau vėliau "nukentėjusysis" apkaltino jį tuo, kad būtent pagalbą suteikęs vyras jį pastūmė ir pargriovė ant žemės. Vėliau vyras nusižudė, gavęs reikalavimus kompensuoti "žalą".

  2017 metais šalyje buvo priimtas "Gerojo samariečio" įstatymas, skirtas apsaugoti tuos, kurie nori padėti kitiems, tačiau, nepaisant to, baimė visuomenėje vis dar stipri. Pagal įstatymą, žmonės, savanoriškai teikiantys neatidėliotiną pagalbą nukentėjusiems, sergantiems, esantiems pavojuje ar nedarbingiems dėl vienų ar kitų priežasčių, neprisiima civilinės atsakomybės už žalos padarymą nukentėjusiesiems.

  Įstatymas buvo priimtas dėl abejingumo atmosferos visuomenėje, kurią aiškiai pademonstravo įvykis su vaiku 2011 metais, kai dvejų metų mergaitę partrenkė du automobiliai ir nė vienas iš 18 praeivių nesuteikė jai skubios pagalbos, o ji mirė po kelių dienų.

  Dar šia tema

  Turkijoje praėjus keturioms dienoms po žemės drebėjimo išgelbėta mergaitė
  Žanas Klodas van Damas išgelbėjo čihuahua šuniuką
  Ugniagesiai išgelbėjo į duobę įkritusio vyro gyvybę
  Tegai:
  konsulatas, Kinija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos