03:50 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vladimiras Putinas nurodė Sergejui Šoigu Rusijos vardu pasirašyti susitarimą dėl Rusijos karinio jūrų laivyno logistikos centro sukūrimo Sudane. Tai leis Maskvai užtikrinti ginklų tiekimą regionui ir kovoti su jūrų piratais

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Maskva neseniai pasirašė sutartis su Afrikos šalimis dėl daugiau nei 2,5 mlrd. USD vertės ginklų tiekimo, praneša Radio Sputnik.

  Šiems susitarimams, atsižvelgiant į nestabilumą kai kuriose regiono šalyse, reikia užtikrinti saugumą. Tarp jų ir Sudanui.

  Bet svarbiausia, kad Rusija visiškai sugrįš į Pasaulinį vandenyną. Tai reiškia, kad Rusijos jūreiviai turės kur užeiti ilgų kelionių metu be specialaus sutikimo. Tai, beje, taikoma ir kariniams branduoliniams kreiseriams. Jei reikia, lėktuvai taip pat galės tūpti: bazėje numatytas oro uostas.

  Be to, Rusija galės importuoti ir eksportuoti per šios šalies jūrų ir oro uostus bet kokią įrangą ir įrangą, reikalingą bazės veiklai ir karo laivų misijoms atlikti. Tam nebus taikomi jokie muitai ar kiti mokesčiai. Verta paminėti, kad Chartumas nemokamai suteikė žemę Rusijos bazei.

  Maskva savo objekte galės priimti ne daugiau kaip 300 darbuotojų ir ne daugiau kaip keturis laivus, įskaitant laivą su atomine elektrine.

  Savo ruožtu Sudano vadovybė prieš kelerius metus pažymėjo, kad Rusijos bazė padės kovoti su piratavimu, kontrabanda ir prekyba vergais, atsižvelgiant į tai, kad reguliariai pažeidžiamos Afrikos valstybės jūros sienos.

  Kaip pažymi karo ekspertai, ankstesnės TSRS užsienio karinės bazės Afrikoje buvo įsikūrusios palankiau. 

  Pavyzdžiui, Jemene Adene, Somalyje ir Etiopijoje, o tai leido kontroliuoti įplaukimą į Raudonąją jūrą ir išplaukimą iš jos. Tačiau šiandien dėl įvairių priežasčių, įskaitant politines ir karines, artimiausioje ateityje grįžti į šiuos strategiškai svarbius ir patogius žemyno taškus neįmanoma.

  Šio regiono svarbą rodo ir tai, kad Kinija pastaruosius 30 metų ėmėsi ambicingų užduočių, kad ginkluotosios pajėgos būtų įkurtos užsienio teritorijose.

  Naujoji Pekino karinė strategija yra nukreipti dėmesį nuo "nacionalinės teritorijos gynimo" į "nacionalinių interesų gynimą už valstybės sienų". Prieš trejus metus Kinija įkūrė pirmąjį savo karinių jūrų pajėgų užsienio logistikos punktą Džibučio Respublikoje, esančioje, kaip ir Sudanas, Rytų Afrikoje.

  Tegai:
  Rusijos karinis jūrų laivynas, Sudanas, Rusija

  Svarbiausios temos