01:40 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Kaip pabrėžė Baltarusijos lyderis, Minskas visada pasirengęs bendradarbiauti su tais, kurie jį gerbia ir laikosi padorumo principų

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Baltarusija visada pasirengusi bendradarbiauti su šalimis, kurios laikosi abipusės pagarbos principų, tačiau dabartinė kai kurių valstybių pozicija gali išbraukti daug pasiekimų santykiuose, sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  "Baltarusija visada pasirengusi bendradarbiauti su tais, kurie laikosi abipusės pagarbos (pasakysiu atvirai — su tais, kurie mus gerbia), nuoširdumo ir padorumo principų. Liūdna, kad kai kurie mūsų vadinamieji partneriai staiga pasirodė esą nepasirengę dirbti tokiomis sąlygomis", — cituoja Lukašenką "BelTA".

  Prezidentas paaiškino, kad kalbama apie kai kurias Vakarų šalis, su kuriomis Minskas pastaraisiais metais laipsniškai ir atkakliai užmezga abipusiai naudingus ryšius, ypač apie artimiausias kaimynes — Lenkiją ir Lietuvą.

  "Deja, jų užimta pozicija Baltarusijos atžvilgiu gali išbraukti, jei ne visus, tai daug pasiekimų", — sakė valstybės vadovas.

  Minsko santykiai su kaimyninėmis ES šalimis labai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje rugpjūčio pradžioje. Baltarusijos valdžios teigimu, Vilnius, Varšuva ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Dieną po rinkimų buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Anksčiau ji susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos. Taip pat ji kalbėjo Europos Parlamento komiteto posėdyje dėl padėties Baltarusijoje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Draugystė lietuviškai. Vilnius yra pasirengęs pasmaugti Latviją šantažu dėl BelAE
  Santykiai su Minsku ir Astravo AE: Lietuva pasiskundė dėl "dezinformacijos"
  Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti daugiau nei 600 baltarusių
  Tegai:
  Lietuva, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos