21:36 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (506)

  Lapkričio 6 dieną Europos Sąjunga oficialiai pristatė individualių sankcijų Baltarusijai, įskaitant respublikos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, paketą

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Baltarusija yra suinteresuota, kad nori su Europos Sąjunga visus klausimus išspręsti konstruktyviai, be "sankcijų spaudimo", antradienį sakė respublikos Užsienio reikalų ministerijos vadovas Vladimiras Makėjus.

  "Turime įsitikinti, kad Baltarusijos ir Europos Sąjungos siena yra taikos, ramybės ir saugumo, o ne nestabilumo riba. Mums tai labai rūpi. Mums rūpi, kad visi klausimai būtų sprendžiami konstruktyviai, o ne šantažu ar sankcijų spaudimu", — cituoja jį laikraštis "SB. Belarus Segodnia".

  Lapkričio 6 dieną Europos Sąjunga oficialiai pristatė individualių sankcijų Baltarusijai, įskaitant respublikos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, paketą.

  Sankcijos įsigaliojo paskelbus oficialiame ES žurnale. Dokumente pabrėžiama, kad šis sprendimas yra privalomas visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Tiems, kurie yra sąraše, bus draudžiama atvykti į ES, be to, visas jų turtas Europos Sąjungoje gali būti įšaldytas. ES laiko Lukašenką atsakingu už represijas prieš opozicijos kandidatus, taikius demonstrantus ir žurnalistų gąsdinimą prieš ir po šių metų prezidento rinkimų. Savo ruožtu Lukašenka teigė "nesijaudinantis" dėl jam taikomų ES sankcijų.

  Lapkričio 13 dieną Europos Sąjunga pareiškime dėl protestuotojo Romano Bondarenkos mirties Baltarusijoje paskelbė apie savo pasirengimą įvesti papildomas sankcijas Minskui.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (506)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja teigia, kad ES išplės sankcijas Minskui
  Lietuvos energetikos ministerija įtaria tiekėjus energijos iš BelAE pardavimu
  Tegai:
  sankcijos, ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos