06:22 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Didžiausia straipsnių sankcija numato laisvės atėmimą iki 15 metų su turto konfiskavimu arba be jo

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Krymo autonominės Respublikos prokuratūra ir Sevastopolio miestas, kuris yra Ukrainos generalinio prokuroro biuro dalis, skrydžiams į Krymą areštavo 44 Rusijos oro linijų orlaivius, pranešė RIA Novosti, remdamasi prokuratūros spaudos tarnyba.

  "Autonomijos prokuratūros prašymu 44 areštuoti pažeidžiantys orlaiviai, skridę į okupuotą Krymą", — savo "Telegram" kanale nurodė prokuratūros spaudos tarnyba.

  Aiškinama, kad teisėsaugos pareigūnai tiria baudžiamąsias bylas dėl tarptautinių skrydžių taisyklių ir įvažiavimo į pusiasalio teritoriją bei išvykimo iš jos tvarkos pažeidimų, kuriuos tariamai įvykdė užsienio avialinijų pareigūnai. Didžiausia straipsnių sankcija numato laisvės atėmimą iki 15 metų su turto konfiskavimu arba be jo.

  Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Spaudos tarnyba patikslino, kad areštas buvo įvestas, nes 2014 metų kovo mėnesį Ukraina uždarė oro erdvę virš Krymo pusiasalio dėl to, kad neįmanoma prižiūrėti skrydžių saugumo organizuojant oro eismą, taip pat užtikrinant skrydžių saugumą, Kijevas oficialiai nustojo veikti visuose pusiasalio oro uostuose.

  Ukraina areštavo 109 Rusijos oro linijų lėktuvus, vykdančius reguliarius keleivinius skrydžius į pusiasalį, "pažeisdami tarptautines skrydžių taisykles ir Ukrainos įstatymus".

  Krymas tapo Rusijos regionu po to, kai 2014 metų kovo mėnesį jame buvo surengtas referendumas, kuriame už prisijungimą prie Rusijos pasisakė 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".

  Dar šia tema

  Rusijos URM atsakė į įtarimus dėl kibernetinių atakų prieš COVID-19 vakcinų kūrėjus
  Karinio jūrų laivyno bazė Sudane: Rusija konsoliduojasi Afrikoje
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos