09:04 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Šalies Energetikos ministerija pabrėžė, kad šiuo metu reaktorius veikia 40 procentų nominalios galios

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Pirmasis BelAE energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo po to, kai buvo pakeisti įtampos transformatoriai generatoriaus jungiklio matavimo grandinėse, jis atnaujino elektros energijos gamybą, savo "Telegram-kanale" praneša Baltarusijos energetikos ministerija.

  "Pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo po įtampos transformatorių pakeitimo generatoriaus jungiklio matavimo grandinėse, taip pat šilumos ir elektros įrangos bandymų, būtinų matavimų ir tyrimų", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo, o apkrova buvo padidinta pagal saugaus eksploatavimo technologinių taisyklių reikalavimus be pastabų. Ministerija pažymėjo, kad pirmojo energijos bloko reaktorius veikia 40 procentų nominalios galios. Taip pat tęsiasi energijos bloko sistemų ir įrangos bandymai.

  "Pagal BelAE statybų grafiką planuojama pradėti eksperimentinio-pramoninio pirmojo energijos bloko eksploatavimo etapą gruodžio mėnesį", — sakoma pranešime.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl BelAE

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tuo pačiu metu branduolinis objektas praėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lapkričio 3 d. į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą buvo įtrauktas pirmasis BelAE energijos blokas. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" sustabdė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumus iki nulio megavatų.

  Lapkričio 11 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išsiuntė Baltarusijos URM protesto notą, kurioje pasmerkė "neatsakingus Baltarusijos veiksmus", didinančius branduolines ir aplinkos grėsmes "ne tik Baltarusijai ar Lietuvai, bet ir visai Europai".

  Interviu Sputnik Lietuva Visuomeninio ir informacinio bendradarbiavimo centro "Europa" direktorius Eduardas Popovas pareiškė, kad Lietuvos ambicijos pasirodė esančios stipresnės už finansinę naudą. Jo nuomone, santykiai tarp šalių gali normalizuotis, bet ne artimiausiu metu.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  Lietuva papildomai įrengs 40 modernių sirenų "avarijų BelAE" atvejui
  Lietuvos energetikos ministerija įtaria tiekėjus energijos iš BelAE pardavimu
  Minskas gali "persvarstyti" bendradarbiavimo su ES perspektyvas dėl BelAE
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos