17:08 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dauguma apklausos dalyvių Rusiją pavadino draugiška Armėnijai šalimi ir teigė, kad su Rusija elgiasi gerai

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Didžioji dauguma Armėnijos gyventojų gerai vertina Rusiją. Tai liudija Sputnik radijo užsakymu atlikto tyrimo rezultatai.

  Beveik 84 procentai apklaustųjų teigė gerai nusiteikę Rusijos atžvilgiu. Tik 9,4 proc. apklaustųjų pripažino priešingai. 6,8 proc. armėnų buvo sunku atsakyti į šį klausimą.

  Dauguma apklausos dalyvių — 62,3 proc. — Rusiją vadino draugiška Armėnijai šalimi. Antroje vietoje liko Prancūzija, surinkusi 39,9 proc., o Iranas — trečią (6,4 proc.). JAV draugiška šalimi vadino 5,8 proc. respondentų, Vokietiją tokia laikė 1,2 proc. armėnų, o Gruziją — 0,6 proc. 4,6 proc. tyrimo dalyvių buvo sunku atsakyti.

  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
  © Sputnik
  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-1

  Beveik 85 procentai armėnų Rusiją laiko savo šalies sąjungininke. Su tuo nesutinka 11,6 proc. Dar 3,6 proc. respondentų negalėjo atsakyti į klausimą.

  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
  © Sputnik
  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-2

  Dauguma respondentų (79,6 proc.) pareiškė esą pasirengę priimti karinę-politinę Maskvos pagalbą. 14 procentų Armėnijos gyventojų yra pasirengę gauti panašią paramą iš Prancūzijos, beveik 7 proc. iš Irano, 5 proc. iš JAV ir 0,4 procento iš Vokietijos. Daugiau nei 12 proc. balsavo už variantą "Kita", o 7,4 proc. nebuvo apsisprendę.

  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
  © Sputnik
  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-3

  Tyrimas buvo atliktas telefoniniu interviu lapkričio 17 dieną, apklaustas 501 žmogus. Didžiausia atrankos paklaida yra 4,3 proc. Apklausą atliko Sputnik radijo užsakymu išskirtinė "Gallup International" Armėnijoje narė "MPG" LLC.

  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais
  © Sputnik
  Ką Armėnijos gyventojai laiko sąjungininkais-4

  Dar šia tema

  Armėnijos karinės klaidos Kalnų Karabache
  JAV leidinys įvardijo tris pagrindines Amerikos žvalgybos nesėkmes Karabache
  Tegai:
  Rusija, Armėnija

  Svarbiausios temos