05:29 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (142)

  Eksperto teigimu, Sasekso hercogų taisyklių pažeidimas gali tik dar labiau pakenkti santykiams su karūna

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Sasekso kunigaikščiai princas Haris ir jo žmona Megan Markl vis labiau tolsta nuo karališkosios šeimos, nes "viską daro savaip, kad ir kokia būtų to kaina", rašo "The Daily Mail".

  Tuo pačiu metu, pasak karališkosios ekspertės Katės Nicholl, karališkoji šeima atsisako pažeidinėti taisykles.

  Принц Гарри с Меган Маркл
  © REUTERS / LEE MORGAN
  Princas Haris ir Megan

  Nicholl pažymėjo, kad Sasekso hercogai nusprendė užfiksuoti vizitą į Los Andželo nacionalines kapines padedami garsaus fotografo Lee Morgan. Tokį sprendimą pora priėmė po to, kai buvo atmestas princo Hario prašymas padėti vainiką prie pagrindinio Didžiosios Britanijos memorialo žuvusiems Pirmojo pasaulinio karo metais — Cenotaph Whitehall gatvėje, Londone.

  Pasak eksperto, tai pabrėžia didžiulį atotrūkį tarp Hario ir karališkosios šeimos.

  Didžiojoje Britanijoje lapkričio 8 dieną minima Žuvusiųjų atminimo diena, šią įsimintiną dieną įprasta pagerbti žuvusius per du pasaulinius karus ir vėlesnius konfliktus. Tačiau, kaip rašo laikraštis, Elžbieta II paprasčiausiai uždraudė anūkui atskristi namo ir padėti vainiką prie memorialo Didžiojoje Britanijoje, nes jis nebeatstovauja karūnos.

  Принц Гарри с Меган Маркл
  © REUTERS / LEE MORGAN
  Princas Haris ir Megan Los Andželo kapinėse

  Pranešama, kad princas Harris jautriai reaguoja į šią datą, nes pats tarnavo Karališkosiose oro pajėgose ir lankėsi Afganistane. Nepaisant apmaudumo, jis įsigijo vainiką ir išsiuntė raštelį veteranams.

  Vėliau paaiškėjo, kad princo Hario vainikas buvo padarytas Didžiosios Britanijos legiono būstinėje Kente, tačiau ten ir liko.

  Karališkoji ekspertė teigė, kad poros sprendimas asmeniškai paminėti atminimo sekmadienį prie Los Andželo karo memorialo gali pakenkti jų būsimiems vaidmenims monarchijoje.

  Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė padėjo gėles iš savo sodo prie dviejų kapų: vieną tiems, kurie tarnavo Australijos oro pajėgose, o kitą — Kanados karališkojo artilerijos pulko kariams.

  Принц Гарри с Меган Маркл
  © REUTERS / LEE MORGAN
  Princas Haris su žmona

  Jie taip pat padėjo vainiką prie memorialo su užrašu "Žmonių, paaukojusių gyvybę gindami savo šalį, atminimui".

  Be to, pora padėjo gėlių Ronaldui Williamui Scottui, lakūnui, žuvusiam Antrojo pasaulinio karo metais.

  Jie taip pat aplankė kapitono Williamo Quayle'o Setliffo, vyresniojo, kuris tarnavo Kanados karališkojoje artilerijoje per Pirmąjį pasaulinį karą, kapą.

  Gėles Megan surinko savo sodybos Santa Barbaroje sode.

  Nesantaika karališkojoje šeimoje

  Šių metų sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, atsisakydami vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir tapdami finansiškai nepriklausomais.

  Karalienė sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan praranda titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinį lapisnį. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 milijono svarų (daugiau nei 2,8 milijono eurų), kad kompensuotų Frogmore kotedžo įrengimo išlaidas, ir sumokėti metinį nuomos mokestį.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (142)

  Dar šia tema

  Princas Viljamas persirgo COVID-19
  Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
  Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus
  Tegai:
  karališkoji šeima, Megan Markle, Princas Haris

  Svarbiausios temos