13:16 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Moteris susitikimo Nyderlanduose metu pabrėžė, kad Baltarusijos piliečiams reikia pasaulio visuomenės pagalbos

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja paskelbė apie universalios jurisdikcijos centro sukūrimą Vilniuje, kuriame bus renkami duomenys apie režimo nusikaltimus taikiems baltarusiams. Apie tai pranešė jos spaudos tarnyba "Telegram-kanale".

  Moteris darbo vizitu lankėsi Nyderlanduose, kur susitiko su šios šalies ministru pirmininku Marku Rute. Jie aptarė ekonomines sankcijas įmonėms, susijusioms su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka.

  "Tichanovskaja pareiškė, kad baltarusiams reikia pasaulinės visuomenės pagalbos, ir pridūrė, kad demokratijos ir žmogaus teisių palaikymas nėra kišimasis į kitos valstybės reikalus. Paklausta apie santykius su Rusija, Svetlana atsakė, kad Baltarusijos revoliucija nėra antirusiška, ji yra prodemokratinė", — rašoma pranešime.

  Savo ruožtu Rute pareiškė apie valstybės pagalbą Baltarusijai. Visų pirma pilietinei visuomenei remti buvo skirta 1,6 mln. dolerių.

  Dar spalio viduryje Vilniaus savivaldybė pranešė, kad ji išnuomojo patalpas baltarusių bendruomenei tam, kad ten būtų organizuojamas pagalbos baltarusiams centras "Dapamoga".

  Patalpose planuojama teikti piliečių teisių apsaugos ir integracijos, psichologinę, laisvalaikio, mokymų, konferencijų, nusikalstamumo prevencijos, socialinės apsaugos, pažeidžiamų socialinių grupių integracijos ir kt. pagalbą ir informaciją.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti daugiau nei 600 baltarusių
  Tichanovskaja teigia, kad ES išplės sankcijas Minskui
  Lietuva gali išbraukti pasiekimus santykiuose su Minsku, pareiškė Lukašenka
  Tegai:
  Lietuva, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos