09:06 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)

  Tuo pačiu chartijos nariai kas savaitę keisis informacija, EASA nuolat vertins oro uostų įdiegtų priemonių veiksmingumą ir padės greičiau spręsti iššūkius oro uostų viduje šiuo pandemijos metu

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvos oro uostai oficialiai prisijungė prie Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) inicijuotos chartijos bei įsipareigojo užtikrinti aukščiausius epidemiologinius saugos standartus, praneša Susisiekimo ministerija.

  Tuo pačiu įsipareigojo keistis informacija su kitais chartijos nariais, taip siekiant pažaboti koronaviruso keliamus iššūkius aviacijos sektoriui. Šiuo metu chartijos nariais jau yra tapę daugiau kaip 40 Europos oro uostų ir oro uostų operatorių.

  Pabrėžiama, kad chartijos dokumente pateikiamos moksliškai pagrįstos EASA bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) oro uostams ir oro linijoms parengtos gairės dėl COVID-19 rizikos mažinimo priemonių įvedimo.

  Tuo pačiu chartijos nariai kas savaitę keisis informacija, EASA nuolat vertins oro uostų įdiegtų priemonių veiksmingumą ir padės greičiau spręsti iššūkius oro uostų viduje šiuo pandemijos metu.

  "Saugumas ir sauga yra prioritetai tiek aviacijoje, tiek keleiviams oro uostų terminaluose, todėl nuolat ieškome būdų, kaip užtikrinti maksimaliai tinkamas sąlygas. Tikime, kad reikalavimų standartizavimas ir suvienodinimas tarp šalių pandemijos akivaizdoje yra būtinas. Juk reguliariai besikeičiančios keliavimo taisyklės šiuo metu yra esminis trikdis visiems keliaujantiesiems", — sako Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis.

  Pasak jo, plataus spektro saugumo priemonės šalies oro uostuose pradėtos taikyti pačioje pandemijos pradžioje, o šis prisijungimas prie EASA iniciatyvos yra veiksmų formalizavimas ir siekis solidarizuotis su likusia Europos dalimi.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)

  Dar šia tema

  Karoblis per susitikimus Pentagone susirgo COVID-19
  NVSC laikinai neskelbs izoliacijoje esančiųjų skaičiaus
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Europa

  Svarbiausios temos