17:20 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, toks pareiškimas pareikštas norint demonizuoti Rusiją ir Tarybų Sąjungą, mano politologas Vadimas Truchačiovas

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Vokietijos ambasadorius Matias P. Sonas padarė tokį pareiškimą, norėdamas įtikti Lietuvos auditorijai, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Truchačiovas.

  Be to, tokie pareiškimai skirti demonizuoti tiek Rusiją, tiek Tarybų Sąjungą.

  "Negalima neatkreipti dėmesio į tai, kurioje šalyje tai buvo pasakyta. Natūralu, kad Vokietijos ambasadorius pasakė maksimaliai taip, kad patiktų Lietuvos auditorijai, juolab kad rytoj Lietuvoje į valdžią ateis nauja vyriausybė, į kurios sudėtį įeis ir atvirai su naciais bendradarbiavusių žmonių palikuonys. Pakanka pasakyti, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras bus Gabrielius Landsbergis [Antrojo pasaulinio karo metais su naciais bendradarbiavo politiko Vytauto Landsbergio-Žemkalnio prosenelis — Sputnik]. Todėl čia yra viskas, yra visi šio reikalo komponentai ir noras šiek tiek pabalinti save, kiek tai padaryti įmanoma, ir noras eilinį kartą durti Rusijai, nors ir istorine prasme, ir noras įtikti auditorija", — sakė jis.

  Maskva pasipiktino po Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje pasisakymo apie tai, kad Raudonosios armijos tikslas išlaisvinant Vokietiją nuo nacizmo buvo įvesti "stalinistinę represinę valdžią", pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Diplomatas šį pareiškimą padarė paminklo "Vandens nešėjas" atidarymo ceremonijoje. Rusijos užsienio reikalų ministerija ambasadoriaus žodžius laiko "grubia ir ciniška provokacija".

  Dar šia tema

  Rusijos ambasados Lietuvoje atstovai pagerbė TSRS karių ir menininkų atminimą
  Kodėl Rusija nieko negali padaryti su TSRS duženomis
  Rusijos ambasada pasmerkė Vokietijos ambasadorių už jo pareiškimą atidengus skulptūrą
  Tegai:
  TSRS, Vokietijos ambasada Lietuvoje, Rusija

  Svarbiausios temos