16:46 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Penktadienį Poznanėje vyko vadovybės veiklos pradžios ceremonija. Joje dalyvavo Lenkijos krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorė Varšuvoje Žoržetė Mosbacher

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. JAV armijos 5-ojo korpuso vadovybė pradėjo darbą Lenkijoje stiprinant Lenkijos ir Amerikos karinį bendradarbiavimą, praneša RIA Novosti.

  Penktadienį Poznanėje vyko vadovybės veiklos pradžios ceremonija. Jame dalyvavo Lenkijos krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorė Varšuvoje Žoržetė Mosbacher.

  "Mūsų bendri Lenkijos ir Amerikos veiksmai tarnauja NATO šalių, kaip ir visų laisvo pasaulio šalių, saugumui", — per atidarymo ceremoniją, kurią transliavo Lenkijos televizija, sakė Mariušas Blaščakas. 

  Jis įsitikinęs, kad Lenkijos ir Amerikos karinis bendradarbiavimas "yra geriausia saugumo ir stabilumo garantija". "Mūsų veikla Aljanse yra nepaprastai svarbi stiprinant saugumą NATO rytinėje dalyje", — pridūrė jis.

  Šių metų rugpjūčio pabaigoje Varšuvoje buvo pasirašytas JAV ir Lenkijos susitarimas dėl glaudesnio karinio bendradarbiavimo, didinant Amerikos karinį buvimą respublikoje. Šis dokumentas yra prezidentų Andžejaus Dudos ir Donaldo Trampo deklaracijos dėl Amerikos kariuomenės buvimo Lenkijoje stiprinimo tęsinys, pasirašytas pernai Vašingtone. Tai visų pirma numato JAV karinio kontingento Lenkijoje skaičiaus padidėjimą, JAV sausumos pajėgų penktojo korpuso vadovybės perskirstymą į respubliką.

  Pagal susitarimą JAV kariuomenės Penktojo korpuso vadovybė lapkričio mėnesį pradės stacionariai remtis Poznanėje (Lenkija) — tai yra vadovavimo struktūra JAV pajėgose Europoje. Poznanė priims apie 200 JAV kariškių. Jų užduotis bus sukurti didelių JAV kariuomenės dalių perdavimo potencialą Lenkijai ir kitoms rytinėje NATO dalyje esančioms šalims.

  Pagal susitarimą Lenkija savo ruožtu įsipareigojo sukurti infrastruktūrą, galinčią priimti mažiausiai 20 tūkstančių karių, visų pirma bepiločių orlaivių bazę.

  Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie 5000 amerikiečių kareivių.

  NATO Europoje: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO Europoje: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos vadovas smogė santykiams su Lenkija žodžiais apie moteris
  Lenkija ruošiasi didelei kovai su Europos Sąjunga. Lietuva pasitraukė
  Tegai:
  Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos