20:44 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  ES derybininkas dėl "Brexit" teigia, kad šalys priėmė sprendimą trumpam nutraukti derybas. Jis pridūrė, kad šalys tęs savo darbą visiškai laikantis instrukcijų

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybos dėl prekybos susitarimo buvo sustabdytos dėl Europos delegacijos nario užkrėtimo koronavirusu. Apie tai savo Twitter paskyroje pranešė vyriausiasis ES derybininkas dėl "Brexit" Mišelis Barnjė.

  Pasak jo, šalys priėmė sprendimą trumpam nutraukti derybas. Jis pridūrė, kad šalys tęs savo darbą visiškai laikantis instrukcijų.

  Didžioji Britanija pasitraukė iš ES sausio 31 dieną. Iki šių metų pabaigos truks pereinamasis laikotarpis, kurio metu šalys bandys susitarti dėl savo būsimų santykių modelio.

  Šiuo metu, remiantis abiejų šalių pareiškimais, ypatingos sėkmės derybose nepavyko pasiekti.

  Nesutarimai visų pirma yra susiję su prekių judėjimu per sieną tarp Airijos ir Šiaurės Airijos: pirmoji yra ES dalis, antroji kartu su Londonu pasitraukė iš asociacijos. Be to, JK nenori suteikti Europos žvejams patekimo į jų teritorijas, nes tai nesuderinama su šalies kaip nepriklausomos valstybės statusu.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Kova su netikslia informacija: paskelbti svarbiausi faktai apie vakcinas nuo COVID-19
  Lietuvos oro uostai prisijungia prie tarptautinės COVID-19 saugumo chartijos
  Tegai:
  koronavirusas, Didžioji Britanija, ES, Brexit

  Svarbiausios temos