03:44 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žmonės, kurių miego režimas yra sveikiausias, turi žymiai mažesnę širdies ligų riziką, nustatė ekspertai. Jie mano, kad šiuo režimu kiekvieną naktį miegama nuo septynių iki aštuonių valandų

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Miego trukmė yra labai svarbi norint apsisaugoti nuo širdies nepakankamumo. Apie tai praneša "Express", remdamasi Tulano universiteto (Naujasis Orleans, JAV) mokslininkų atliktu tyrimu.

  Žmonės, kurių miego režimas yra sveikiausias, turi žymiai mažesnę širdies ligų riziką, nustatė ekspertai. Jie mano, kad šiuo režimu kiekvieną naktį miegama nuo septynių iki aštuonių valandų.

  Tyrimo metu mokslininkai stebėjo 408 802 žmones nuo 37 iki 73 metų, iš jų 5221 buvo diagnozuotas širdies nepakankamumas. Paaiškėjo, kad jie turėjo problemų su miegu: vienus kankino nemiga, kiti dažnai atsibusdavo naktį dėl savo knarkimo, o kiti miegojo per trumpai.

  Anksčiau mokslininkai iš Kinijos Guangdžou medicinos universiteto padarė išvadą, kad daugiau nei vienos valandos dienos miegas yra mirtinas.

  Analizė parodė, kad žmonėms, kurie reguliariai miegojo daugiau nei valandą dienos metu, širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėjo 34 proc., o mirties dėl kitų priežasčių — 30 proc.

  Dar šia tema

  Nufilmuota viena "šiurpiausių" būtybių pasaulyje 
  Mokslininkai: net visiškai nutraukus išmetamų teršalų kiekį klimatas nebus išgelbėtas  
  Tegai:
  mokslininkai, miegas

  Svarbiausios temos