12:50 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (675)

  Mokslininkai įspėja, kad norint bet kurį tokį vaistą įvesti į koronaviruso prevencijos sistemą, reikia atlikti daugiau tyrimų

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Burnos skalavimo skysčio naudojimas gali padėti sumažinti įvairių bakterijų ir virusų, įskaitant koronaviruso infekciją, riziką. Tokias išvadas padarė mokslininkai iš Kardifo universiteto, rašo laikraštis "Express".

  Medikė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Георгий Зимарев

  Burnos skalavimo skysčiai, kuriuose yra cetilpiridinio chlorido, gali sumažinti SARS-nCov-2 virusinės medžiagos kiekį burnoje, sako mokslininkai. Jie nustatė virucidinį šios medžiagos poveikį.

  Tyrimo autoriai tris mėnesius tyrė populiaraus burnos skalavimo skysčio poveikį ir galėjo sužinoti, kaip tokie skysčiai gali padėti kovoti su virusu.

  Mokslininkai perspėja, kad norint bet kurį tokį vaistą įvesti į koronaviruso prevencijos sistemą, reikia atlikti daugiau tyrimų.

  Koronaviruso pandemija apėmė beveik visą pasaulį. Iš viso yra užkrėsti daugiau nei 54,5 mln. žmonių, iš kurių daugiau kaip 1,3 mln. mirė. Daugiausia infekcijos atvejų užfiksuota JAV, Indijoje ir Brazilijoje.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (675)

  Dar šia tema

  Siūloma, kad COVID-19 duomenis skelbtų tik Statistikos departamentas
  PSO papasakojo, ko reikia koronaviruso grėsmei pašalinti
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos