15:26 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad šalis gali prisijungti prie Šiaurės Atlanto aljanso nedalyvaudama NATO narystės veiksmų plano (MAP) programoje

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba papasakojo apie šalies įstojimo į NATO sąlygas, praneša "Ukrinform".

  Pasak jo, šalis gali prisijungti prie Šiaurės Atlanto aljanso nedalyvaudama NATO narystės veiksmų plano (MAP) programoje.

  Jis pažymėjo, kad dalyvavimas MAP turėtų būti pasiektas tik tuo atveju, jei tai supaprastins prisijungimą prie aljanso, tačiau Ukraina yra pasirengusi aptarti kitas galimybes. Ministras pabrėžė, kad svarbiausia yra gauti priemones ir aiškų stojimo terminą.

  "Tai labai svarbu. Priešingu atveju mes klaidžiosime kosmose, darydami tai, kas nepriartins mūsų prie tikslo", — užbaigė Kuleba.

  Rugsėjo 17 dieną Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad prisijungimas prie Šiaurės Atlanto aljanso yra strateginis šalies kursas, ir paragino intensyvinti reformas, kurios leistų jiems gauti kvietimą ir prisijungti prie narystės NATO veiksmų plano.

  Įstojimo į NATO ir Europos Sąjungą kursas įtvirtintas Ukrainos konstitucijoje. Atitinkamą įstatymą 2019 metų vasario mėnesį pasirašė penktasis prezidentas Petro Porošenka.

  Dar šia tema

  Pentagono vadovas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos grėsmę"
  Rusijos grėsmė pakibo virš lenkų svajonės
  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos