17:04 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)

  JT generalinis sekretorius Antonijas Guterešas teigia, kad badas yra šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje yra daugybė išteklių

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijas Guterešas išreiškė susirūpinimą dėl aštrėjančio bado ir atsainaus požiūrio į padėtį su mityba pasaulyje 2021 metais. Apie tai jis rašė savo Twitter puslapyje.

  "Badas yra šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje yra daugybė išteklių. Iki 2020 metų pabaigos 130 milijonų žmonių gresia badas, todėl Pasaulio maisto programa ir toliau vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį kaip maisto, mitybos ir vilties teikėja", — rašė jis.

  Anksčiau lapkritį buvo pranešta, kad daugiau nei dešimt šalių Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose yra ant masinio bado ribos. "Bloomberg" pranešė apie tai remdamasi JT duomenimis. Dėl konfliktų, ekonominių sunkumų, ekstremalių oro sąlygų ir koronaviruso pandemijos šimtai tūkstančių žmonių gali likti be maisto.

  Spalį dėl koronaviruso pandemijos apie 1,5 milijono niujorkiečių liko be galimybės nusipirkti viso reikalingo maisto. "New York Times" laikraštis paskelbė pranešimą apie tai, kaip niujorkiečiai gyvena be pajamų šaltinių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)

  Dar šia tema

  Ekonomistas perspėjo Lietuvą: "Neperšokęs karantino, nesakyk op"
  Beveik du tūkstančiai medikų Lietuvoje serga koronavirusu
  Tegai:
  maistas, koronavirusas, Antonijus Guterešas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos