16:13 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)

  Pabrėžiama, kad šiuo metu PSO yra optimistiškai nusiteikusi ir dirba su visais potencialiais gamintojais

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausioji mokslininkė Sumya Swaminathan įvardijo numatomą vakcinos nuo koronaviruso tiekimo pradžios laiką. Organizacija tikisi, kad ribotas tiekimas prasidės 2021 metų pirmoje pusėje, praneša TASS .

  Medikė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Георгий Зимарев

  "Pirmąjį pusmetį planuojame ribotą tiekimą. Dabar esame planavimo etape", — sakė ji. Anot jos, dabar pagrindinis organizacijos tikslas yra užtikrinti rizikos grupės žmonių, ypač sveikatos priežiūros darbuotojų, galimybę naudotis vakcina.

  Ji pažymėjo, kad šiuo metu PSO yra optimistiškai nusiteikusi ir dirba su visais potencialiais gamintojais. Ji atkreipė dėmesį, kad norint rinktis reikia viso rinkinio vakcinų, nes, pavyzdžiui, kai kurios vakcinos gali labiau tikti pagyvenusiems žmonėms, o kitoms reikia specialių gabenimo ir laikymo sąlygų.

  Anksčiau PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas teigė, kad vien vakcina negalės sustabdyti SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos - tam reikia daugybės priemonių. Jis teigė, kad būtina toliau stebėti, tirti, izoliuoti užkrėstus ir gydyti juos, sekti kontaktus ir karantiną, įtraukiant bendruomenes ir asmenis į kovą su ligos plitimu.

  Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
  © Sputnik
  Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos