17:04 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)

  Pasiūlymo priimti rezoliuciją, kurioje siūloma minėta pataisa, pirminėje versijoje neminimos antirusiškos sankcijos ar derybos, skirtos konfliktui Ukrainoje išspręsti

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Europos Parlamento narys Jerome'as Riviere'as paragino panaikinti galiojančias sankcijas Rusijai, rašo RT, remdamasis atitinkamu dokumentu.

  Iniciatyvos dėl rezoliucijos priėmimo pakeitime, kurį svarstė Europos Parlamentas, jis pažymėjo, kad konfliktą pietryčių Ukrainoje galima išspręsti tik derybomis "Normandijos formatu".

  Tuo tarpu nebuvo nurodyta, kokia rezoliucija buvo svarstoma.

  "Pabrėžia, kad sankcijų Rusijai panaikinimas gali padidinti šalių pasitikėjimą ir efektyviau įgyvendinti bet kokius susitarimus", — sakoma dokumente.

  Pasiūlymo priimti rezoliuciją, kurioje siūloma minėta pataisa, pirminėje versijoje neminimos antirusiškos sankcijos ar derybos, skirtos konfliktui Ukrainoje išspręsti.

  Jis siūlo pakeisti originalų dokumento tekstą.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams". 

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)

  Dar šia tema

  Dar 18 Rusijos karinių lėktuvų į Armėniją pristatė taikdarius ir įrangą — video
  Rusija padidino investicijas į JAV valstybės skolą
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos