13:09 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (675)

  Pirmųjų 2020 šešių metų mėnesių duomenys rodo, kad tymų atvejų daugumoje šalių mažėja, tačiau sumažėjimas yra "labiau grėsmingas nei džiuginantis ir nurodo būsimus protrūkius"

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Koronaviruso pandemija gali sukelti tymų protrūkį, perspėja Murdoko tyrimų instituto Melburne mokslininkai. Jų darbai skelbiami "Lancet" svetainėje.

  Vaikų vakcinacijos nuo tymų sustabdymas dėl koronaviruso pandemijos ir su jo išsivystymu susijusios ribojamosios priemonės gali sukelti šios infekcinės ligos protrūkį.

  Tyrimas paaiškina, kad PSO skaičiavimais, vėluojant vakcinacijos kampanijoms 26 šalyse spalio pabaigoje 94 milijonai vaikų praleido planuojamas tymų vakcinacijas.

  Pirmųjų 2020 šešių metų mėnesių duomenys rodo, kad tymų atvejų daugumoje šalių mažėja, tačiau sumažėjimas yra "labiau grėsmingas nei džiuginantis ir nurodo būsimus protrūkius".

  Tyrime teigiama, kad šiais metais sergamumas tymais sumažėjo būdingas infekcijos epidemijos ciklui, taip pat atspindi kvėpavimo takų infekcijų perdavimo sumažėjimą dėl priemonių, įvestų plintant koronavirusui, ir sumažėjus tarptautinėms bei vietinėms kelionėms.

  Kaip pažymėta, pandemija neigiamai paveikė šalių ekonomiką, todėl padidėjo bado lygis. Netinkama mityba kartu su nuslopintu imunitetu sumažina tikimybę pasveikti nuo tymų.

  Netolimoje ateityje, pasak mokslininkų, greičiausiai padaugės neskiepytų nuo tymų vaikų, kurių daugelis gyvena neturtingose ​​atokiose bendruomenėse, kur yra sveikatos sistemos problemų, o netinkamos mitybos problema ir toliau augs.

  Tai leidžia manyti, kad kitais metais tymai gali virsti epidemija. Norint to išvengti, šalims reikia padėti pasivyti vakcinacijos kampaniją ir pasirengti numatomiems protrūkiams.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (675)

  Dar šia tema

  PSO paskelbė numatomą vakcinos nuo koronaviruso tiekimo pradžios laiką
  Visiškas uždarymas? Kas vyksta dabar Europos miestuose
  Tegai:
  tymai, koronavirusas

  Svarbiausios temos