23:18 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Teismo procesas buvo beprecedentiškai kruopščiai parengtas: jame dalyvavo daugiau nei 160 liudininkų, visų posėdžių stenograma sudarė daugiau nei 20 tūkstančių puslapių

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. 

  Antihitlerinės koalicijos šalys nusprendė surengti tribunolą dėl nacistinės Vokietijos vadovybės Niurnberge, nes šis miestas buvo svarbus nacionalsocialistų partijai ir patyrė mažiau sunaikinimo nei Berlynas, RIA Novosti sakė Rusijos karo istorijos draugijos mokslo direktorius Michailas Miagkovas.

  "Teismo procesas buvo beprecedentiškai kruopščiai parengtas: ar tai juokai — jame dalyvavo daugiau nei 160 liudininkų, visų posėdžių stenograma sudarė daugiau nei 20 tūkstančių puslapių", — sakė Miagkovas.

  Tuo tarpu jis pažymėjo, kad nugalėjusios šalys iš pradžių nesutarė, kaip tiksliai turėtų būti vykdomas nacių teismas.

  "Šalių -sąjungininkių antihitlerinėje koalicijoje vadovų susitikimuose buvo aptarta, kokia forma šis procesas turėtų vykti. Ruzveltas ir ypač Čerčilis pasisakė už tai, kad jis būtų politiškesnis, tai yra, visa tai virstų nacių viršininkų gaudymu, greitu jų tardymu. Tačiau Stalinas reikalavo, kad procesas būtų teisėtas ir kad kiekvienas nacių nusikaltėlis turėtų būti nubaustas už savo konkrečius nusikaltimus", — sakė šaltinis.

  Niurnbergo bylos nagrinėjimas prasidėjo 1945 metų lapkričio 20 ir baigėsi 1946 metų ​​spalio 1 dieną. Prieš tribunolą stojo 24 kaltinamieji, kurie buvo aukščiausios nacistinės Vokietijos vadovybės dalis. Visi 403 teismo posėdžiai buvo atviri. Procesas buvo plačiai nušviestas pasaulio spaudos ir buvo transliuojamas tiesiogiai. Iš tų, kurie pripažinti kaltais dėl sunkių nusikaltimų taikai ir žmonijai, 12 buvo nuteisti mirties bausme pakariant. Likusieji turėjo atlikti laisvės atėmimo bausmes arba ilgus metus kalėti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvai gresia naujas Niurnbergo procesas už kolaborantų slėpimą
  Aleksandras Bastrykinas: Vakaruose bandoma iš naujo įvertinti Niurnbergo tribunolą
  Tegai:
  Niurnbergo procesas

  Svarbiausios temos