05:44 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos laivynas yra vienas galingiausių pasaulyje, ir JAV kariniai strategai, kurie jį nuvertina, daro tai "savo pačių baime ir rizika", rašo leidinys

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Amerikos žurnalas "National Interest" įvardijo penkis pavojingiausius Rusijos karinio jūrų laivyno laivus.

  Kaip pažymi leidinys, Rusijos laivynas yra vienas galingiausių pasaulyje, ir JAV kariniai strategai, kurie jį nuvertina, daro tai "savo pačių baime ir rizika".

  Raketos Cirkon bandymai
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  "National Interest" duomenimis, "Piotr Velikij" (Petras Didysis) — didžiausias antvandeninis kovinis laivas pasaulyje. Medžiagoje nurodoma, kad pagrindinis "Piotr Velikij" uždavinys karo veiksmų su JAV atveju bus Amerikos lėktuvnešių persekiojimas ir sunaikinimas.

  Raketinis kreiseris "Moskva" (Maskva) taip pat yra skirtas kovai su priešo lėktuvnešiais. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 1982 metais.

  Korvetas "Soobrazitelnyj" (Išmaningas) priskiriamas prie laivų "Stereguščij" (Sargybunis) tipo, ir, kaip pažymėta medžiagoje, jis turi modulinius ginklus prieš povandeninius laivus ir torpedas. Be to, laive yra įrengta stotis hidroakustiniam taikiniui aptikti.

  Eskadrinis minininkas "Nastojčivyj" (Atkaklusis) — yra Baltijos laivyno flagmanas. Leidinys pabrėžia sėkmingą eskadrinio minininko priešlaivinių raketų ir "Stereguščij" tipo korvetų ginklų prieš povandeninius laivus derinimą. Pažymima, kad keturi "Stereguščij" tipo korvetai, įskaitant "Soobrazitelnyj", taip pat yra Baltijos laivyno sudėtyje.

  Kaip pažymėta medžiagoje, sunkusis lėktuvus gabenantis kreiseris "Admirolas Kuznecovas" žymiai išplečia Rusijos aviacijos panaudojimo galimybes. Be to, medžiagos autorius atkreipia dėmesį į tai, kas be aviacijos sparno iš naikintuvų Su-33 ir MiG-29K, kreiseris taip pat turi ginklų, tokių kaip priešlaivinės raketos "Granit" ir zenitinių raketų kompleksas "Kinžal".

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip laivai įveikia ledo laukus — video
  Ką veikia Rusijos atominis "Antėjas" Baltijos jūroje
  Krymo atsakas "Mistraliams": Rusijos gynybos pramonė rengia staigmeną
  "Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
  Tegai:
  kariniai laivai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos