05:43 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (217)

  Pažymima, jog iki metų pabaigos planuojama pagaminti 20 milijonų vakcinos dozių, "nedidelį kiekį" šiemet taip pat bus galima įsigyti Europoje

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Amerikos bendrovės "Moderna" vadovas Stefanas Banselis pareiškė, kad bendrovės kuriama vakcina perkančiosioms šalims kainuos 25–37 dolerius už dozę.

  "Tai yra teisinga kaina, atsižvelgiant į tai, kiek sveikatos priežiūros sistemai kainuoja COVID-19 liga, pasireiškianti sergančiam sunkia forma. Mums nekila maksimalaus pelno klausimas", — pareiškė Banselis interviu "Welt am Sonntag".

  Leidinio pašnekovas patikslino, kad vakcinos kaina skirsis priklausomai nuo užsakymo apimties.

  Jis taip pat pažymėjo, kad "Moderna" iki metų pabaigos planuoja pagaminti 20 milijonų vakcinos dozių, "nedidelį kiekį" šiemet taip pat bus galima įsigyti Europoje.

  "Faktiškai, dar nieko nepasirašyta, bet mes arti pasiekti (susitarimą) su Europos Komisija. Mes norime aprūpinti Europą ir vedame konstruktyvias derybas", — pasakė Banselis.

  Pasak jo, derybos su Briuseliu artėja prie pabaigos ir "tai kelių dienų klausimas".

  Kompanija "Moderna" anksčiau paskelbė baigusi trečiąją vakcinos nuo COVID-19 (mRNR-1273) bandymų fazę su efektyvumu 94,5 proc. Vakcinos bandymai vyksta nuo liepos 27 d., juose dalyvavo apie 30 tūkstančių savanorių. Pirmoji tarpinė analizė buvo pagrįsta 95 infekcijos atvejais, iš kurių 90 koronaviruso atvejų buvo pastebėti placebo gavusioje grupėje ir tik penki atvejai grupėje, kuri gavo vakciną mRNR-1273.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (217)
  Tegai:
  Europa, vakcina, JAV, koronavirusas

  Svarbiausios temos