14:10 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad kad ES vaistų agentūra pateiks savo rekomendacijas, "kurios bus paskelbtos organizacijos tinklalapyje"

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EMA) vykdo pirmąsias derybas dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" po atitinkamo jos gamintojo prašymo, RIA Novosti pranešė oficialus Europos Komisijos atstovas.

  Tačiau jis pabrėžė, kad EMA negavo prašymų išduoti leidimą parduoti vakciną Europos rinkoje.

  "Europos vaistų agentūra negavo jokių prašymų leisti parduoti (ES rinkoje) šią vakciną nuo COVID-19. Tačiau kūrėjas susisiekė su EMA agentūra, o dabar jie yra pirmųjų diskusijų etape", — sakė šaltinis.

  Jis taip pat pridūrė, kad Europos Komisija dar neturi duomenų apie Rusijos vakciną. "Komisija neturi jokių duomenų apie Rusijos vakciną", — sakė EK atstovas.

  Jis taip pat paaiškino, kad ES vaistų agentūra pateiks savo rekomendacijas, "kurios bus paskelbtos organizacijos tinklalapyje".

  Anksčiau Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas sakė, kad RDIF pateikė paraišką dėl "Sputnik V" vakcinos registravimo Europos reguliavimo institucijai ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje. Jis paaiškino, kad atitinkama paraiška buvo išsiųsta spalio 22 dieną.

  Anksčiau lapkritį Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija po Rusijos pramonės ir prekybos ministro Deniso Manturovo ir Vengrijos užsienio reikalų ministro Peterio Siyarto derybų pareiškė, kad Rusija derasi dėl Rusijos vakcinos "Sputnik V" nuo koronaviruso gamybos Vengrijoje; šioje šalyje buvo ruošiama gamybos vieta.

  Antroji tarpinė vakcinos "Sputnik V" klinikinio tyrimo duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

  Rugpjūtį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus vardo epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslinio tyrimo institutas. Ji buvo pavadintas "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

  Dar šia tema

  Rusiška vakcina nuo COVID-19 bus pigesnė už Vakarų vakcinas, žada gamintojas
  Įrodyta, kad "Sputnik V" vakcina veiksminga daugiau nei 95 %
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina

  Svarbiausios temos