17:19 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2091
 • RUB92.3842
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo teigimu, Rusija neprivers JAV siekti dvišalių santykių atkūrimo

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo administracija sunaikino visus įmanomus bendradarbiavimo su Rusija formatus, įskaitant ginklų kontrolės susitarimą, aukščiausiojo lygio susitikimus, darbo sutartis tarp departamentų, sakė Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

  "Ankstesnė, matyt, išeinanti Donaldo Trampo administracija sunaikino tris iš trijų galimų formatų, leidžiančių išspręsti atitinkamas mūsų dvišalių santykių problemas", — "Vmeste RF" televizijos eteryje sakė jis.

  Pasak jo, pirmasis formatas susijęs su susitarimais, kurie buvo sukurti per pastaruosius dešimtmečius ir kuriuos vienas po kito amerikiečiai "nurašo į archyvą". "Taigi, belieka išsiaiškinti paskutinės sutarties strateginio stabilumo srityje — START-3 — likimą. Jei tai bus nurašyta į archyvą, galime sakyti, kad JAV visiškai sunaikino dvišalių ir daugiašalių susitarimų sistemą strateginio stabilumo ir ginklų kontrolės srityje", — pabrėžė jis.

  Sergejus Lavrovas
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  Antrasis formatas, kuris buvo sunaikintas, yra reguliarių Rusijos Federacijos ir JAV prezidentų susitikimų mechanizmas, pridūrė senatorius. "Šių susitikimų nebuvo, buvo praktiškai vienas aukščiausiojo lygio susitikimas, keli telefoniniai pokalbiai, tačiau to akivaizdžiai nepakanka, atsižvelgiant į laiko tarpą, kai dabartinė Baltųjų rūmų administracija pradėjo dirbti", — sakė jis.

  Trečiasis formatas yra darbo ryšiai tarp ministerijų ir departamentų per Užsienio reikalų ministeriją, Gynybos ministeriją, Energetikos, Ūkio, Transporto, Kultūros ministerijas, sakė Kosačiovas. Anot jo, tokių kontaktų taip pat nėra.

  Jo nuomone, šalys turės atkurti santykius atvirkštine tvarka — pirmiausia, darbiniai kontaktai tarp departamentų, po to aukšto ir aukšto lygio susitikimai, įskaitant šių susitikimų parlamentinę dimensiją, ir, galiausiai, atkūrimas arba galimybė susipažinti su naujais susitarimais.

  "Mes turime eiti šiuo keliu, bet galėsime tai padaryti, jei bus Amerikos noras ar susidomėjimas", — sakė įstatymų leidėjas.

  Anot jo, Rusija neprivers JAV siekti dvišalių santykių atkūrimo. "Mes esame savarankiška valstybė, galime gyventi ir visiškai sunaikintų santykių su JAV sąlygomis, galų gale pasaulis ties jaus nesibaigia", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva norėjo atsisakyti "Gazprom" dujų, tačiau gavo SGD iš "Novatek"
  Rusijos URM įvardijo sąlygas, kaip JAV galėtų grįžti į Atviro dangaus sutartį
  Tegai:
  santykiai, JAV, Rusija, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos