01:35 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Futbolininkui buvo skirtas papildomas gydymas po to, kai buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Legendinis Argentinos futbolininkas Diegas Maradona mirė sulaukęs 60 metų.

  Maradona lapkričio 11 dieną buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos. Jis buvo nuvežtas į vieną iš La Plata ligoninių medicininei apžiūrai, tačiau vėliau buvo paskelbta, kad jam buvo atlikta operacija. Iš La Plata jis buvo perkeltas į Buenos Airių ligoninę, kur jam buvo skirtas reabilitacijos kursas.

  Футболист Диего Марадона, 2006 год
  © REUTERS / John Sibley
  Diego Maradona futbolininkas, 2006 metais.

  Paskutinį kartą viešumoje jis buvo matytas spalio 30 dieną savo komandos "Gimnasia and Esgrima" Argentinos čempionato pirmojo turo rungtynėse su "Patronato" (3: 0), kurios buvo skirtos Maradonos 60-mečiui.

  Jis nepasiliko stebėti žaidimo, dėl prastos sveikatos būklės, vėliau buvo pranešta, kad jis yra La Plata klinikoje.

  Машина скорой, в которой находится футболист Диего Марадона
  © REUTERS / AGUSTIN MARCARIAN
  Greitoji medicinos pagalba, kurioje yra futbolininkas Diego Maradona.

  Diegas Maradona yra garsus Argentinos futbolininkas, žaidęs vidurio puolėjo ir puolėjo pozicijose. Jis žaidė "Argentinos Juniors", "Boca Juniors", "Barcelona", "Napoli", "Sevilla" ir "Newells Old Boys" komandose. Argentinos komandoje sužaidė 91 mačą ir pelnė 34 įvarčius.

  Oficialioje FIFA svetainėje, kur jis gavo 53,6 proc. balsų, Maradona buvo paskelbtas geriausiu 20-ojo amžiaus futbolininku. FIFA futbolo komisijos duomenimis, Maradona yra trečiasis futbolininkas XX a.

  Maradona buvo Buenos Airių garbės pilietis. 2003 metų gruodžio 26 dieną jo debiuto komandoje dieną, atidarytas "Argentinos Juniors" klubo stadionas yra pavadintas jo vardu.

  Футболист Диего Марадона
  © REUTERS / HENRY ROMERO
  Futbolininkas Diego Maradona.

  Baigęs futbolninko karjerą, Maradona dirbo televizijos komentatoriumi Argentinos ir Italijos kanaluose. Nuo 2005 metų birželio iki 2006 metų rugpjūčio jis buvo "Boca Juniors" futbolo komiteto viceprezidentas. Jis vaidino keliuose filmuose.

  Nuo 2008 metų spalio iki 2010 metų liepos Maradona dirbo Argentinos rinktinės vyriausiuoju treneriu, komanda pateko į 2010 metų pasaulio taurės ketvirtfinalį.

  Tegai:
  mirtis, futbolininkas, futbolas

  Svarbiausios temos