09:57 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kario asmenybė neatskleidžiama, tačiau pranešama, kad anksčiau jis tarnavo JAV karinių jūrų pajėgų specialiosiose pajėgose

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūnas mirė Somalyje nuo sužalojimų, patirtų per operaciją šalyje, praneša "CNN" su nuoroda į buvusį aukštą JAV administracijos pareigūną, žinojusį apie situaciją.

  Pranešama, kad pareigūnas mirė praėjusį savaitgalį ir jo asmenybė neatskleidžiama, tačiau šaltinis pranešė, kad anksčiau jis tarnavo JAV karinių jūrų pajėgų specialiosiose pajėgose.

  Anksčiau agentūra "Bloomberg" pranešė su nuoroda į šaltinius, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas ketina išvesti Amerikos karius iš Somalio.

  Jungtinės Valstijos padeda Somalio valdžiai kovoti su radikalia islamistų grupuote "Al-Šabab"* (Jaunųjų modžahedų judėjimas), kuri palaiko glaudžius ryšius su tarptautine teroristine organizacija "Al-Qaeda" *.

  Remiantis JAV žiniasklaidos pranešimais, šiuo metu Somalyje dislokuojasi iki 700 JAV karių. Pernai buvo pranešta, kad JAV planuoja sumažinti karinį buvimą Somalyje ir sumažinti oro smūgius prieš "Al-Šabab".

  * Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

  Tegai:
  kariai, Somali, JAV, CŽV

  Svarbiausios temos