14:26 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Lavrovo vizito Baltarusijoje ir susitikimo su dabartiniu šalies prezidentu fone Tichanovskaja teigė, "kad ir dėl ko Aleksandras Lukašenka galėtų susitarti, jis prarado Baltarusijos žmonių palaikymą"

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatas į prezidentus, Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vizito Minske fone teigė, kad dabartinės vyriausybės oponentai, jei ateis į valdžią, persvarstys naujausius dabartinės šalies vadovybės sudarytus susitarimus.

  "Mes visada pasisakėme už draugiškus ir partnerystės santykius su Rusija ir toliau ją palaikome", — sakoma jos pareiškime, ketvirtadienį paskelbtame oficialiame "Telegram" kanale. Kartu ji pabrėžė, kad "nepriklausomybė ir suverenitetas negali būti derybų objektas".

  Lavrovo vizito Baltarusijoje ir susitikimo su dabartiniu šalies prezidentu fone Tichanovskaja teigė, "kad ir dėl ko Aleksandras Lukašenka galėtų susitarti, jis prarado Baltarusijos žmonių palaikymą". "Tai reiškia, kad visus jo sandorius ir susitarimus naujoji vyriausybė peržiūrės ir atšauks", — pridūrė ji.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protestai Baltarusijoje derinami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad neramumus organizuoja JAV, o europiečiai palaiko. Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Dar šia tema

  Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas
  "Litgrid" parengė dviejų perdavimo linijų sinchronizacijos plėtros planus
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos