10:58 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (199)

  Oficialus EK atstovas sakė, kad Europos vaistų agentūra vykdo pirmąsias diskusijas dėl Rusijos vakcinos po atitinkamo jos gamintojo prašymo

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EMA) ketvirtadienį RIA Novosti patvirtino ryšius su Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" kūrėju, pažymėdama, kad tokių vaistų patvirtinimo laiką sunku numatyti.

  "Kūrėjas tikrai susisiekė su mumis, mes su juo aptariame tolesnę sąveiką su Agentūra", — sakė Europos vaistų reguliavimo tarnybos spaudos tarnybos atstovas. Pasak jo, "jeigu ir kai" agentūra pateiks pirmas rekomendacijas vakcinos kūrėjui, apie tai bus laiku paskelbta EMA svetainėje.

  Tuo tarpu agentūra negalėjo nurodyti apytikslio sprendimo dėl vakcinos priėmimo laiko.

  "Sunku numatyti leidimų vakcinoms gauti laiką", — sakė šaltinis. Kartu jis pabrėžė, kad Europos vaistų agentūra ir kitos Europos Sąjungos reguliavimo institucijos sutelkia išteklius, kad pagreitintų šį procesą ir sutrumpintų laiką tirti ir leisti naudoti COVID-19 vakcinas.

  Oficialus EK atstovas RIA Novosti sakė, kad Europos vaistų agentūra vykdo pirmąsias diskusijas dėl Rusijos vakcinos po atitinkamo jos gamintojo prašymo.

  Tačiau jis pabrėžė, kad EMA negavo paraiškų dėl leidimo parduoti vakciną Europos rinkoje. Jis taip pat pridūrė, kad Europos Komisija dar neturi duomenų apie Rusijos vakciną.

  Lapkričio 23 dieną Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje. Jis paaiškino, kad atitinkama paraiška buvo išsiųsta spalio 22 dieną.

  Anksčiau lapkritį Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija po ministro Deniso Manturovo ir Vengrijos užsienio reikalų ministro Peterio Siyarto derybų pareiškė, kad Rusija diskutuoja apie Rusijos "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso gamybą Vengrijoje; šioje šalyje buvo ruošiama gamybos vieta.

  Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinio tyrimo duomenų analizė parodė 91,4% veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95%.

  Rugpjūtį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 profilaktikos, kurią sukūrė Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centras. Jis buvo pavadintas "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis nepageidaujamas poveikis.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (199)

  Dar šia tema

  SAM: į ligoninių COVID-19 skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų
  ES kompensuos šaliai virš 5 mln. eurų už medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija, ES

  Svarbiausios temos