09:34 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (557)

  Europos Komisijos atstovas pridūrė, kad "ES ir toliau palaikys Baltarusijos demonstrantus, reikalaujančius naujų laisvų ir sąžiningų rinkimų"

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Europos Sąjunga pradėjo dirbti ties trečiu sankcijų Baltarusijai sąrašu, sakė Europos Komisijos narys atsakingas už krizių valdymą Janezas Lenarčičius kalbėdamas  Europos Parlamento plenarinėje sesijoje.

  "Mes pradėjome parengiamąjį darbą dėl trečiojo sankcijų sąrašo, kuris bus įtrauktas į esamą sąrašą", — sakė Lenarčičius.

  Europos Komisijos atstovas pridūrė, kad "ES ir toliau palaikys Baltarusijos demonstrantus, reikalaujančius naujų laisvų ir sąžiningų rinkimų, apskritai pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą Baltarusijoje".

  "Tie, kurie Baltarusijoje pažeidžia žmogaus teises, neturėtų likti nebaudžiami", — pabrėžė Lenarčičius.

  Spalio 2 dieną Europos Sąjunga pristatė pirmąjį individualių sankcijų prieš Baltarusijos pareigūnus paketą, apkaltindama juos smurtu prieš protestuotojus ir rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų rezultatų klastojimu. Iš viso sankcijos taikomos 40 žmonių, tarp jų didžioji dalis iš saugumo pajėgų ir Baltarusijos rinkimų organų atstovai. Lapkričio pradžioje ES paskelbė antrąjį prieš Baltarusiją nukreiptų sankcijų sąrašą, kuriame tarp 15 naujų kaltinamųjų buvo įtrauktas dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Tiems, kurie yra sąraše, bus draudžiama atvykti į ES, be to, visas jų turtas Europos Sąjungoje gali būti įšaldytas.

  Vėliau Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai susitarė dirbti ties trečiu sankcijų sąrašu, kuriame turėtų būti ne tik fiziniai asmenys, bet ir organizacijos.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (557)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, apie ką Nausėda kalbėjo su Tichanovskaja
  Grybauskaitė su Tichanovskaja aptarė smurtą prieš moteris
  Lavrovas paskelbė apie JAV ir ES bandymus kištis į Maskvos ir Minsko reikalus
  Tegai:
  sankcijos, prezidento rinkimai, Baltarusija, ES

  Svarbiausios temos