03:14 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad plane taip pat minimos Rusijos ir Kinijos dezinformacijos kampanijos apie koronavirusą. Dokumento autoriai teigia, kad tam tikros šalys informaciją naudoja kaip ginklą, siekdamos pagerinti savo įvaizdį pasaulio arenoje

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Europos Sąjunga (ES) planuoja pradėti taikyti sankcijas už "dezinformacijos" skelbimą valstybėms ir kitiems veikėjams. Apie tai pranešė "Radio Svoboda", remdamasis Europos demokratijos veiksmų plano projektu, kurį netrukus svarstys Europos Sąjunga.

  Niurnbergo procesas
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Remiantis dokumentu, Europos Komisija siūlys "naudoti visas priemones, skirtas kovoti su užsienio kišimusi". Taigi, Europos Sąjunga planuoja kovoti su dezinformaciniais pranešimais, nustatydama jų platinimo būdus ir įvesdama sankcijas už pakartotinius pažeidimus.

  Pažymima, kad plane taip pat minimos Rusijos ir Kinijos dezinformacijos kampanijos apie koronavirusą. Dokumento autoriai teigia, kad tam tikros šalys informaciją naudoja kaip ginklą, siekdamos pagerinti savo įvaizdį pasaulio arenoje.

  Anksčiau Europos Komisija teigė, kad 4 milijonai eurų buvo skirti kovai su Rusijos "dezinformacija". ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepas Borelis pažymėjo, kad Artimieji Rytai, Šiaurės Afrika ir Vakarų Balkanai tapo prioritetiniais regionais kovoje su "prokremliška dezinformacija".

  Dar šia tema

  "Keista laimė": Rusija įvertino Latvijos "pasiekimus" po įstojimo į ES
  Lenkija laukia ES biudžeto pasiūlymų iš Vokietijos
  Tegai:
  Kinija, Rusija, dezinformacija, ES

  Svarbiausios temos