17:19 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2091
 • RUB92.3842
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Organizacijos generalinis direktorius pažymėjo, kad taip įvyko dėl sumažėjusio infekcijų skaičiaus Europoje, ką sąlygojo griežtų ribojamųjų priemonių įvedimas regione

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė apie pirmąjį nuo rugsėjo pradžios koronaviruso infekcijų skaičiaus sumažėjimą visame pasaulyje. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į PSO generalinį direktorių Tedrosą Adhanomą Ghebreyesusą.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak jo, pirmasis naujų atvejų skaičiaus sumažėjimas pasaulyje buvo užfiksuotas praėjusią savaitę.

  Kartu jis pažymėjo, kad kad taip įvyko dėl sumažėjusio infekcijų skaičiaus Europoje, ką sąlygojo griežtų ribojamųjų priemonių įvedimas regione.

  Jis pridūrė, kad kitose pasaulio vietose naujų koronavirusinės infekcijos atvejų vis daugėja, kaip ir mirčių nuo šios ligos. Generalinis direktorius pakvietė visus atsakingai elgtis per Naujųjų metų šventes.

  Anksčiau specialusis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasiuntinys Deividas Nabaro (David Nabarro) perspėjo, kad jei Europos šalys dabar nekurs reikiamos infrastruktūros, tai 2021 metų pradžioje jos laukia trečioji COVID-19 banga. Pasak jo, Europai pavyko perimti pirmosios koronaviruso bangos kontrolę, tačiau tai negalėjo užkirsti kelio antrajai.

  Naujo koronaviruso sukeltas pneumonijos COVID-19 protrūkis pirmą kartą buvo užfiksuotas 2019 metų gruodžio mėnesį Uhane, Kinijoje. Kovo 11 dieną PSO paskelbė, kad situaciją galima apibūdinti kaip pandemiją. Naujausiais duomenimis, pasaulyje nustatyti daugiau nei 63 milijonai infekcijos atvejų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Dar šia tema

  Manoma, kad Džonsono šuo persirgo COVID-19 kartu su juo
  Gydytojas pasiūlė šešioms savaitėms Lietuvoje įvesti nuotolinį mokymą
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos