19:50 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Stoltenbergas pažymėjo, kad NATO aptars šį klausimą su savo partneriais, tokiais kaip Gruzija ir Ukraina

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasižadėjo atsakyti į padidėjusias Rusijos karines pajėgas Kryme. Praneša TASS.

  Pasak organizacijos vadovo, reaguodama į tokius Rusijos veiksmus Kryme, NATO taip pat turi kurti savo pajėgas Juodosios jūros regione.

  Stoltenbergas pažymėjo, kad NATO aptars šį klausimą su savo partneriais, tokiais kaip Gruzija ir Ukraina.

  Jis pabrėžė Turkijos, Bulgarijos ir Rumunijos, kurios yra aljanso narės, vaidmenį užtikrinant reikšmingą karinį buvimą regione.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Pietų karinė apygarda pradėjo gauti savaeigius artilerijos laikiklius (ACS) 2S19M2 "Msta-SM", o tai "bus vertas atsakas į pietinio NATO flango stiprinimą".

  Šis žingsnis yra atsakas į Šiaurės Atlanto aljanso pratybas, kurių metu Rumunijoje buvo dislokuotos tolimojo nuotolio raketų sistemos.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams". Savo ruožtu senatorius iš pusiasalio Sergejus Cekovas Kijevo planus "susigrąžinti" pusiasalį pavadino naiviais, o Valstybės Dūmos deputatas Michailas Šeremetas — pasakiškais.

  Dar šia tema

  Ukrainos diplomatas pareiškė apie naują šansą "grąžinti" Krymą
  Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į pranešimus apie naujas JAV sankcijas Rusijai
  Tegai:
  Krymas, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos