18:26 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusija tęsia "tvirtą politiką ir agresyvius veiksmus", sakoma NATO strateginėje ataskaitoje.

  Tai trukdo konstruktyviam dialogui, teigia dokumento autoriai.

  "Rusija reguliariai vykdo bauginamas karines operacijas netoli NATO sienų", — sakoma leidinyje.

  Ataskaitoje taip pat buvo pranešta apie "neigiamą poveikį euroatlantinio regiono saugumui", kurį neva sukelia Rusijos aktyvi veikla Juodojoje ir Baltijos jūroje, Arktyje ir Viduržemio jūros rytuose. Taip pat teigiama apie "Maskvos agresiją" prieš Ukrainą ir Gruziją.

  "Ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui", — sako pranešimo autoriai.

  Jie mano, kad NATO turėtų palaikyti abipusį požiūrį į Rusiją, kuris susideda iš "sulaikymo" ir dialogo. Be to, aljansui rekomenduojama išlikti atviram diskutuojant apie taikų sambūvį ir teigiamai reaguoti į "konstruktyvius pokyčius" Rusijos pozicijoje.

  Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, bet tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

  Dar šia tema

  NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties
  Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją
  Tegai:
  Rusija, NATO

  Svarbiausios temos