22:30 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  EK pranešime sakoma, kad išrinkto prezidento Džo Baideno "pergalė" kartu su nauja geopolitine ir ekonomine tikrove suteikia unikalią galimybę sukurti naują transatlantinę pasaulinio bendradarbiavimo darbotvarkę

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Remiantis Europos Komisijos pasiūlyta nauja ES ir JAV bendradarbiavimo darbotvarke dėl globalių pokyčių, Europos Sąjunga toliau bendradarbiaus su JAV Rusijos klausimu, ypač kalbant apie tai, kaip Maskva laikosi tarptautinės teisės, praneša RIA Novosti.

  "Transatlantinis bendradarbiavimas Rusijos atžvilgiu išliks pagrindinis, ypač atsižvelgiant į tarptautinės teisės laikymąsi", — sakoma dokumente.

  Europos Komisija trečiadienį pateikė pasiūlymą dėl naujos transatlantinės darbotvarkės. EK pranešime sakoma, kad išrinkto prezidento Džo Baideno "pergalė" kartu su nauja geopolitine ir ekonomine tikrove suteikia unikalią galimybę sukurti naują transatlantinę pasaulinio bendradarbiavimo darbotvarkę.

  JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną, tačiau jų galutiniai rezultatai dar nėra oficialiai paskelbti. Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, demokratas Baidenas gavo pakankamai rinkėjų balsų, kad laimėtų. Daugelis pasaulio lyderių jau pasveikino jį su pergale.

  Pastarosiomis dienomis trys pagrindinės valstijos — Pensilvanija (20 rinkikų), Mičiganas (16) ir Nevada (6) — patvirtino Baideno pergalę.

  Trampas kaltina konkurentus bandymu "suklastoti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džiulianis teigė, kad rinkimų pažeidimai buvo sistemingi. Vis dėlto dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas jau nusiteikė perduoti valdžią Baidenui.

  Kitas valstybės vadovas bus inauguruotas 2021 metų sausio 20 dieną.

  Dar šia tema

  Briuselis pripažino, kad Europos Sąjunga patiria gilią krizę
  Lietuvos prezidentas paragino ES palaikyti glaudesnį dialogą su JAV
  Tegai:
  JAV, Rusija, ES

  Svarbiausios temos