19:02 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1179)

  Pažymima, jog padėtis Nikolajevo srityje beveik kritinė: daugelyje įstaigų užimtos jau visos lovos, nėra pakankamai deguonies ir medicinos personalo

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Ukrainos Nikolajevo srities ligoninėse pacientai, sergantys koronavirusu, pešasi dėl deguonies, kad pakvėpuotų, praneša leidinys "Obozrevatel".

  Radioaktyvios dulkės jau nebegąsdina
  © RIA Novosti . Артур Лебедев

  Padėtis Nikolajevo srityje, kaip pažymėta medžiagoje, yra beveik kritinė: daugelyje įstaigų užimtos jau visos lovos, nėra pakankamai deguonies ir medicinos personalo.

  "Reikia keisti deguonies kaukes: kažkam tapo lengviau — duok pakvėpuoti kitam. Vienas guli su saturacija (kraujo prisotinimas deguonimi) žemiau 80 ir žiūri, kaip jo kaimynas kvėpuoja deguonimi. Žmonės tiesiog šliaužioja prie langų, kad atsidarytų ir kvėpuotų", — publikacijoje cituojami vienos iš srities ligoninių intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojos žodžiai.

  Viena iš buvusių pacienčių papasakojo, kad medicinos personalas tokiomis sąlygomis daro viską, kas įmanoma, tačiau deguonies nepakanka.

  "Kartais keli žmonės pakaitomis kvėpuodavo po 10–15 minučių iš vieno taško. Jei kas nors kaukę uždelsdavo atiduoti net vienai minutei, tai ir peštynės būdavo", — pasakė ji.

  Šeimos gydytojas iš Nikolajevo miesto interviu leidiniui palygino savo darbo dieną su "pragaru".

  Vilniaus panorama
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Prie durų stovi eilės, pusė jų nėra užrašyti į priėmimą, nes nebėra vietų. Labai sunku priimti pacientą į ligoninę", — pasakė jis.

  Pasak jo, daugelis gydytojų jau išėjo iš darbo arba ieško tokios galimybės.

  Anksčiau Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Maksimas Stepanovas neatmetė, kad šalis gali įvesti visišką karantiną per Naujųjų metų šventes. Vėliau ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis pranešė, kad Vyriausybė svarsto galimybę sugriežtinti karantiną dėl koronaviruso.

  Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 skaičius šalyje viršijo 700 tūkst., pasveiko daugiau kaip 335 tūkst. žmonių, dar 12 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1179)

  Dar šia tema

  Šalyje — daugiau kaip pustrečio tūkstančio naujų COVID-19 atvejų
  Lietuvos sunkiaatletis Haroldas Šulcas mirė nuo COVID-19
  Dirbame įtemptu režimu: LSMU Kauno ligoninėje koronavirusu serga apie 200 darbuotojų
  Tegai:
  koronavirusas, Ukraina

  Svarbiausios temos